Υπηρεσίες προς φοιτητές την περίοδο 15-28 Οκτωβρίου 2020

Στέγαση Αθλητισμός Σπουδές Φοιτητική Ζωή Συμβουλευτική Φοιτητικά Νέα

Αγαπητές/οί φοιτήτριες/τές

Στα πλαίσιο της απόφασης του Πρυτανικού Συμβουλίου (εδώ) τα μαθήματα να προσφερθούν εξ αποστάσεως για την περίοδο 15-28 Οκτωβρίου 2020, λάβετε υπόψη και τα εξής που σχετίζονται με θέματα ευημερίας και φοιτητικής ζωής:

Γυμναστήριο-Προγράμματα αεροβικής

• Το γυμναστήριο θα παραμείνει κλειστό για την περίοδο Πέμπτη 15/10 έως την Τετάρτη 28/10
  • Τα προγράμματα αεροβικής θα προσφέρονται διαδικτυακά από το κανάλι του γραφείου αθλητισμού στο Youtube (εδώ)

Γεύμα στην Ι.Μ. Λεμεσού

Θα συνεχίσει να προσφέρεται με σύστημα take-away. Σχετική ενημέρωση θα σταλεί χωριστά στους δικαιούχους. Απορίες/πληροφορίες στο τηλ. 25 002415, elias.vasiliou@cut.ac.cy

Φοιτητικές εστίες (Πανεπιστημίου και ΙΑΚ)

Δεν επηρεάζονται από την απόφαση. Ωστόσο, όσοι φοιτητές-ένοικοι τίθενται σε περιορισμό, είτε είναι επιβεβαιωμένο κρούσμα είτε επαφή, θα πρέπει να τηρούν ευλαβικά τις σχετικές υγειονομικές οδηγίες. Το γραφείο στέγασης θα διατηρήσει τακτική επικοινωνία με φοιτητές-ενοίκους που είναι επιβεβαιωμένο κρούσμα. Για οποιαδήποτε βοήθεια ή οποιαδήποτε αλλαγή ή απορία οι ένοικοι να αποτείνονται στο γραφείο στέγασης, τηλ. 25 002380 και 25 002412, housing@cut.ac.cy )

Φοιτητική απασχόληση

Όσοι εργάζεστε σε υπηρεσίες του Πανεπιστημίου, εφόσον συνεννοηθείτε εκ των προτέρων με τους οικείους υπευθύνους μπορείτε να συνεχίσετε την απασχόλησή σας.

Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης – Στήριξη / Φροντιστήρια

Όλα τα φροντιστήρια θα προσφέρονται διαδικτυακά. Εξ αποστάσεως θα παρέχονται και όλες οι προγραμματισμένες υπηρεσίες στήριξης. Οι αίθουσες φροντιστηρίων δεν θα είναι προσβάσιμες. Για πληροφορίες/απορίες στα τηλ. 25 002534 και 25 002411, counceling@cut.ac.cy

Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης

Θα λειτουργεί κανονικά, ωστόσο προτιμάτε να εξυπηρετήστε τηλεφωνικά και γενικά εξ αποστάσεως. Αν είναι απολύτως αναγκαίο να προσέλθετε, ενημερώστε εκ των προτέρων (τηλ. 25 002710/11, kep@cut.ac.cy)

Η ΥΣΦΕ και γενικά όλες οι υπηρεσίες και οντότητες του Πανεπιστημίου είναι στη διάθεσή σας για ότι χρειαστείτε. Στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου υπάρχουν στοιχεία επικοινωνίας για κάθε υπηρεσία.

Υπηρεσίες προς φοιτητές την περίοδο 15-28 Οκτωβρίου 2020

Αγαπητές/οί φοιτήτριες/τές

Γυμναστήριο-Προγράμματα αεροβικής

Γεύμα στην Ι.Μ. Λεμεσού