Πρόγραμμα εκδηλώσεων υποδοχής φοιτητών & έναρξης του νέους ακ. έτους 2019-20

Αθλητισμός Φοιτητική Ζωή Φοιτητικά Νέα

• Ξενάγηση στο ιστορικό κέντρο Λεμεοσύ, Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου

Ξενάγηση στο ιστορικό κέντρο της Λεμεσού, από τα κτίρια του Πανεπιστημίου προς την περιοχή κάστρου. Η ξενάγηση ολοκληρώνεται με ένα ποτό (στην περιοχή Κάστρου). Έναρξη/Starts: 7.00μμ. Διάρκεια: 2 ώρες (100 δηλώσεις)

• Ποδηλατικός γύρος Λεμεσού, Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου

Απογευματινή ποδηλασία σε συνεργασία με τη Nextbike στους κεντρικούς δρόμους της Λεμεσού. Στο τέλος θα προσφερθεί ένα ποτό. Έναρξη: 7.00μμ. Διάρκεια: 1,5 ώρα (50 δηλώσεις)

• Πάρτυ υποδοχής, Τετάρτη και Πέμπτη, 18 & 19 Σεπτεμβρίου

Το καθιερωμένο πάρτι για όλους τους φοιτητές, στο προαύλιο του Θεμιστοκλέους. Φέτος για πρώτη φορά θα είναι διήμερο, τη μία μέρα με ελληνική μουσική και την άλλη με ξένη μουσική. Υπό την επιμέλεια Choice Fm και Click Fm.  Έναρξη: 8.30 μμ. Διάρκεια: 3,5 ώρες.

Ευπρόσδεκτες εθελοντικές εισφορές προς ενίσχυση του ταμείου του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών.

• Be Active @ Guaba Beach Bar, Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου

Στην παραλία μπροστά από το Quaba Beach Bar, γνωριμία με διάφορα αθλήματα αεροβικής και  θάλασσας (canoe-kayak, sup). Μουσική και ένα ποτό από το Guaba. Έναρξη: 11πμ. Διάρκεια/Duration: 3 ώρες (200 δηλώσεις)

• Μουσικό αφιέρωμα στο Ν.Καββαδία, Θέατρο Ριάλτο, Τρίτη, 24 Σεπτεμβρίου

Μουσική παράσταση αφιερωμένη στο Ν.Καββαδία με ερμηνεύτρια τη Ρίτα Αντωνοπούλου. Στο Ριάλτο. Διατίθενται 50 θέσεις για φοιτητές του Πανεπιστημίου. Έναρξη: 8.30μμ.  Διάρκεια: 2 ώρες/hours (50 θέσεις)