Πανευρωπαϊκή διάκριση διδακτορικού φοιτητή του Τμήματος Μηχανολόγων

Η εργασία "Solution Processed Cesium Doped Zinc Oxide Electron Selective Contact for High Performance Inverted Organic Photovoltaics", με συγγραφείς τους Achilleas Savva and Stelios Choulis επελέγη ως η καλύτερη παρουσίαση φοιτητή (Achilleas Savva, Best Presentation Award) στο συνέδριο E-MRS - European Materials Research Society (Συμπόσιο Α), 15-18 Σεπτεμβρίου, Warsaw- Poland. Η εργασία αυτή πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια εκπόνησης της διδακτορικής διατριβής του Αχιλλέα Σάββα στο Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών του ΤΕΠΑΚ (Eπιβλέπων Kαθηγητής: Στέλιος Χούλης).

Πανευρωπαϊκή διάκριση διδακτορικού φοιτητή του Τμήματος Μηχανολόγων