Επιτυχία της φοιτήτριας/αποφοίτου Ραφαέλας Αγαθοκλέους

Στα πλαίσια της εκδήλωσης του ΙΠΕ Βραδιά του Ερευνητή δίνονται και τα βραβεία για τον διαγωνισμό «Φοιτητές στην έρευνα – ΦΟΙΤΩ». Στον φετινό διαγωνισμό η φοιτήτρια/απόφοιτος του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών, Ραφαέλα Αγαθοκλέους, έλαβε  ‘πρώτο έπαινο’ για την εργασία της «Χαρακτηρισμός ΦΒ και η Επίδραση της Ατμοσφαιρικής Ρύπανσης στην Απόδοση τους» που είναι βασισμένη στην προπτυχιακή διπλωματική της εργασία με έμπειρο ερευνητή τον Ανώτερο Λέκτορα Σωτήρη Καλογήρου που ήταν και ο επιβλέπων της πτυχιακής εργασίας.

Η Ραφαέλα Αγαθοκλέους έγινε δεκτή σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών του Ηνωμένου Βασίλειου. Το Τμήμα της εύχεται καλή σταδιοδρομία και πάντα επιτυχίες.

Επιτυχία της φοιτήτριας/αποφοίτου Ραφαέλας Αγαθοκλέους