ΤΕΠΑΚ/Καρδιολογικό Συνέδριο: Εκδήλωση ενημέρωσης για την πρόληψη και τη διαχείριση καρδιολογικών προβλημάτων

Εκδήλωση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του κοινού για την πρόληψη και τη διαχείριση καρδιολογικών προβλημάτων, διοργανώνει η ομάδα εργασίας της Καρδιολογικής Νοσηλευτικής της Καρδιολογικής Εταιρείας Κύπρου, στο πλαίσιο του Κυπρο-Ελλαδικού καρδιολογικού συνεδρίου  που πραγματοποιείται αυτό το Σαββατοκύριακο, στο Ξενοδοχείο Hilton, στη Λευκωσία.

Κατά τη διάρκειας της εκδήλωσης, η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 18 Μαρτίου, από τις 16:00 μέχρι τις 17:00,  θα γίνεται μέτρηση αρτηριακής πίεσης, καρδιακών σφύξεων και σακχάρου.

Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν εξειδικευμένοι νοσηλευτές στην Προηγμένη Οξεία και Εντατική Καρδιολογία και ερευνητές του Τμήματος Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου(ΤΕΠΑΚ).

Στο Κυπρο-Ελλαδικό καρδιολογικό συνέδριο, συμμετέχουν ακαδημαϊκοί και   μεταπτυχιακοί/διδακτορικοί φοιτητές/τριες του ΤΕΠΑΚ.