3ος Εταιρικός Φιλανθρωπικός Αγώνας Σκυταλοδρομίας 4Χ4 Km ΟΠΑΠ RUN4ALL

Κυριακή, 12 Μαϊου 2019, Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, Λεμεσός

Τρέξε για καλό σκοπό, αγωνίσου για όλους

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Σωματείο Δρομέων ΕΥ ΖΗΝ, με την υποστήριξη του Δήμου Λεμεσού, διοργανώνουν την Κυριακή, 12 Μαΐου 2019, στις 9.00 το πρωί, στην Πλατεία Πανεπιστημίου στη Λεμεσό, τον 3o Εταιρικό Φιλανθρωπικό Αγώνα Σκυταλοδρομίας ΟΠΑΠ Run4All 4 Χ 4km.

Ο αγώνας ΟΠΑΠ RUN4ALL αποτελεί μια προσπάθεια ανάπτυξης και διάδοσης του τρεξίματος ως μέσου άθλησης, υγιεινού τρόπου ζωής, εκτόνωσης και ψυχαγωγίας, σε συνδυασμό με την εταιρική κοινωνική προσφορά.

Η εκκίνηση και ο τερματισμός θα γίνουν στην Πλατεία Πανεπιστημίου και η διαδρομή στην ακτή Ολυμπίων.  Στον αγώνα, που απευθύνεται όχι μόνο σε έμπειρους αλλά και σε αρχάριους δρομείς, μπορούν να συμμετάσχουν ομάδες αποτελούμενες από γυναίκες και άντρες αλλά και μεικτές. Στο πλαίσιο της όλης εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί και παιδικός ατομικός αγώνας δρόμου 400μ.

Το κόστος εγγραφής για κάθε ομάδα ανέρχεται στα €40 ευρώ.  Δηλώσεις συμμετοχής μπορούν να γίνουν μέχρι τις 9 Μαΐου μέσω της επίσημης ιστοσελίδας του ΟΠΑΠ RUN4ALL www.run4all.eu. Όλα τα έσοδα από τον Αγώνα θα δοθούν σε κοινωφελή ιδρύματα της επιλογής των νικητριών ομάδων.

Ο Αγώνας εντάσσεται στο πλαίσιο των Λεμεσίων 2019.