Μαθήματα Cisco Networking Academy από το ΤΕΠΑΚ

Τα μαθήματα Cisco Networking Academy απευθύνονται σε φοιτητές, επαγγελματίες της πληροφορικής, μηχανικής δικτύων, επικοινωνιών καθώς και συναφών κλάδων. Η ακαδημία διεξάγεται σε συνεργασία με το διεθνές εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Cisco και έχει ως στόχο την εκπαίδευση και την απόκτηση της πιστοποίησης "Cisco Certified Networking Associate".

Η απόκτηση της πιστοποίησης CCNA είναι εφικτή μετά την παρακολούθηση των ακόλουθων τεσσάρων ενοτήτων μαθημάτων:

• Introduction to Netwroks
  • Routing and Switching Essentials
  • Scaling Networks
  • Connecting Networks

Μετά το τέλος της κάθε ενότητας ακολουθεί εξέταση και εφόσον πετύχετε στην εξέταση δίνεται πιστοποιητικό παρακολούθησης. Υπάρχει ένα εξεταστικό κέντρο στη Λεμεσό και άλλα τρία στη Λευκωσία στο παρόν στάδιο. Η ημερομηνία της επίσημης εξέτασης διευθετείται ανάλογα με τη διαθεσιμότητα του εξεταστικού κέντρου.

Πληροφορίες: http://www.cut.ac.cy/ist/services/networking/cna/ και στα ή στα τηλέφωνα 25002525, 25002578, 25002510.