Έκθεση φωτογραφίας και αφίσας φοιτητών του ΤΕΠΑΚ "Fresh Pics”– Εικαστικό Rialto

Το Θέατρο Ριάλτο και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου διοργανώνουν έκθεση φωτογραφίας και αφίσας των φοιτητών του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών στο σύνολο των χώρων του θεάτρου. Τα εγκαίνια της έκθεσης θα γίνουν την Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2017 στις 17:00 και η έκθεση θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι τις 31 Μαρτίου 2017. Για μόνο μια μέρα, στα εγκαίνια της έκθεσης, οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να ανέβουν στη σκηνή του Ριάλτο για να εξερευνήσουν 30 και πλέον φωτογραφικά βιβλία που δημιουργήθηκαν από μια νέα γενιά φωτογράφων-φοιτητών. Παράλληλα στους χώρους του θεάτρου θα παρουσιαστούν αφίσες που πραγματεύονται το θέμα της έννοια της «Εμμονής». Επιμελητές έκθεσης: Θεοπίστη Στυλιανού-Λάμπερτ και Όμηρος Παναγίδης. Η έκθεση θα είναι ανοιχτή για το κοινό μία ώρα πριν και μέχρι το τέλος της κάθε παράστασης.