Πρόσκληση στο βιωματικό εργαστήριο Sandpit για την κυκλική οικονομία

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Ενεργειακό Γραφείο Κυπρίων Πολιτών και η Paragon EUROPE  από την Μάλτα, προσκαλούν ενδιαφερόμενους από τον ακαδημαϊκό χώρο, την βιομηχανία και τις τέχνες να συμμετάσχουν στο βιωματικό εργαστήριο Sandpit που έχει ως στόχο την διερεύνηση ευκαιριών κυκλικής οικονομίας στην διαχείριση οικοδομικών αποβλήτων.

Το εργαστήριο θα διεξαχθεί στην Λευκωσία στα γραφεία της Ομοσπονδίας Συνδέσμων Εργολάβων Κύπρου στις 13 και 14 Σεπτεμβρίου 2018. Το εργαστήριο διοργανώνεται στο πλαίσιο της δράσης Pathfinder της Κοινότητας Γνώσης και Καινοτομίας EIT Climate-KIC με συντοντιστή το ΤΠΚ και στόχο να προωθήσει την πρακτική της κυκλικής οικονομίας στην οικοδομική βιομηχανία σε νησιωτικές περιοχές.

Το εργαστήριο θα διεξαχθεί στα αγγλικά υπάρχουν περιορισμένες θέσεις. Για περαιτέρω πληροφορίες και εγγραφές πατήστε εδώ.

Εκδήλωση για εορτασμό της Ευρωπαϊκής Μέρας Γλωσσών από το Κέντρο Γλωσσών και τη Βιβλιοθήκη του ΤΕΠΑΚ

4η Ημερίδα Δημόσιας Υγείας Επετειακή Ημερίδα 10 χρόνων λειτουργίας της Σχολής Επιστημών Υγείας

Εκδήλωση τιμής στον Χρηστάκη Μιχαηλίδη για τη δωρεά του στη Δημοτική Πανεπιστημιακή Βιβλιοθήκη