Αποτελέσματα συμπληρωματικής κατανομής θέσεων για Εθνοφρουρούς

Φοιτητικά Νέα Σπουδές

Πατήστε εδώ για να δείτε τους Επιτυχόντες

(παίρνουν θέση ή βελτιώνουν τη θέση τους)

Ανακοινώνεται η κατανομή συνολικά 37 θέσεων μέσα από τη συμπληρωματική κατανομή για Εθνοφρουρούς που παρακάθισαν στις Παγκύπριες Εξετάσεις Πρόσβασης του 2022.

Στην καθορισμένη προθεσμία (10 Απριλίου 2023-30 Ιουνίου 2023) υποβλήθηκαν συνολικά 93 αιτήσεις. 42 αιτήσεις δεν είχαν την απαιτούμενη βαθμολογία στο σωστό πλαίσιο πρόσβασης ενώ άλλες 14 αιτήσεις κρίθηκαν ελλιπείς και απορρίφθηκαν.

Θέση εξασφάλισαν όσοι εθνοφρoυροί είχαν ίση ή υψηλότερη βαθμολογία από τον/την τελευταίο/α εισακτέο/α της τελευταίας κατανομής του 2022, του προγράμματος που επιθυμούσαν να εισαχθούν και είχαν παρακαθίσει στα απαιτούμενα μαθήματα του αντίστοιχου Πλαισίου Πρόσβασης, σύμφωνα με τον Οδηγό Παγκυπρίων Εξετάσεων 2022.

Οδηγίες για επιτυχόντες:

1. Για να αποδεχθείς τη θέση που σου προσφέρεται, παρακαλούμε όπως προχωρήσεις  με την καταβολή  του τέλους Εγγραφής €40 και μας αποστείλεις την απόδειξη μέσω e-mail στο studies@cut.ac.cy. H πληρωμή γίνεται με πιστωτική κάρτα μέσω της JCC στο σύνδεσμο: https://www.jccsmart.com/e-bill/14245062. Από τις διάφορες επιλογές, βρες τον τίτλο "ΤΕΛΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ». Η πληρωμή του τέλους εγγραφής και ηα ποστολή της σχετικής απόδειξης θα πρέπει να γίνει μέχρι την παρασκευή, 28/7/2023 (2 μ.μ.). Άτομα που βελτιώνουν τη θέση τους, δεν χρειάζεται να ξαναπληρώσουν τέλος εγγραφής.
  2. Για θέματα στέγασης και για πληροφορίες σχετικές με την εγγραφή σε μαθήματα και την εβδομάδα προσανατολισμού, παρακαλούμε δες ΕΔΩ την ανακοίνωση που αφορά τους/τις επιτυχόντες/ούσες των Παγκυπρίων Εξετάσεων 2023 (τα σημεία Δ και Ε ισχύουν και για τους επιτυχόντες της κατανομής αυτής).

Σε περίπτωση που οποιοσδήποτε υποψήφιος κρίνει ότι έχει γίνει λάθος κατά την αξιολόγηση της αίτησής του, μπορεί να υποβάλει εντός 48 ωρών από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, γραπτή και αιτιολογημένη ένσταση, προς τον Προϊστάμενο της ΥΣΦΕ στην ηλεκτρονική διεύθυνση studies@cut.ac.cy

Για πληροφορίες ή βοήθεια μπορείς να επικοινωνήσεις με το Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης στο kep@cut.ac.cy, τηλ. 25002710/11 (Παρακαλούμε όπως επιλέξεις πρώτα την αποστολή ηλεκτρονικού μηνύματος για καλύτερη και γρηγορότερη εξυπηρέτησή)