Εκδήλωση στο ΤΕΠΑΚ με θέμα «Επικοινωνία: Ενημερωμένη Έκδοση V2023»

Το Τμήμα Δημόσιας Επικοινωνίας της Σχολής Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου(ΤΕΠΑΚ), σε συνεργασία με την Υπηρεσία Επικοινωνίας, Προώθησης και Διεθνοποίησης του Πανεπιστημίου, διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «Επικοινωνία: Ενημερωμένη Έκδοση V2023 - Συζήτηση Στρογγυλής Τραπέζης με Επαγγελματίες».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 2 Μαΐου 2023 και ώρα 18:30, στο Αμφιθέατρο 2 του κτηρίου του ΤΕΠΑΚ «Τάσσος Παπαδόπουλος», γωνία Θέμιδος και Ιφιγενείας, στη Λεμεσό.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε εργαζόμενους/ες σε εταιρείες και οργανισμούς που δραστηριοποιούνται στο πεδίο της Επικοινωνίας, σε επιχειρηματίες, ακαδημαϊκούς και φοιτητές/τριες με ενδιαφέρον για τον τομέα της Επικοινωνίας καθώς και σε άτομα από το ευρύ κοινό που ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για τις εξελίξεις στον εν λόγω τομέα.

Ο κύριος ομιλητής, διεθνούς φήμης Σύμβουλος Επικοινωνίας και Επιχειρηματίας, Matthew Zorpas θα κάνει σύντομη εισαγωγή συζητώντας το νέο επικοινωνιακό πεδίο. Θα ακολουθήσουν οι προσκεκλημένοι ομιλητές/τριες από δημοφιλή μέσα επικοινωνίας, οι οποίοι/ες μοιραστούν τις εμπειρίες τους με τους/τις παρευρισκόμενους/ες:

• Ειρήνη Α. Δημητρίου, CEO, FamigliaEight, Creative Consultancy
  • Μιχάλης Σοφοκλέους, Ηθοποιός και Παρουσιαστής, Casa De Mikel, Ant1
  • Πλάτων Μουρατίδης και Ιωάννα Λαμπροπούλου, Ραδιοφωνικοί Παραγωγοί, The Breakfast Show, MixFM
  • Σάββας Κεντής, Επιχειρηματίας και Παρουσιαστής Podcast, ListenBlitZ (2.97K συνδρομητές στο YouTube)
  • Μαριάννα Δημητρίου, TikToker - @marianadim25 (318.3K ακολούθους στο TikTok)
  • Μάριος Λεωνίδου, YouTuber – MarioTube (332K subscribers on YouTube)

Συντονίστρια: Δρ Γιόυλα Μελανθίου, Επίκουρη Καθηγήτρια, Τμήμα Δημόσιας Επικοινωνίας.

Θα ακολουθήσει συζήτηση με το κοινό και δεξίωση.

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στην εκδήλωση, πατώντας στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.cut.ac.cy/faculties/comm/pc/events/