Τελετή εγκαινίων κτηρίων του ΤΕΠΑΚ

Νέα-Ανακοινώσεις

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) διοργανώνει αύριο Παρασκευή, 25 Νοεμβρίου, στις 6:30 μ.μ., τελετή εγκαινίων των κτηρίων των Εργαστηρίων του Τμήματος Καλών Τεχνών και των Νέων Αιθουσών ∆ιδασκαλίας και Γραφείων ∆ιοικητικών Υπηρεσιών του Πανεπιστημίου, στην οδό Σωκράτους, στη Λεμεσό.

Τα εγκαίνια θα τελέσει ο Πρόεδρος της Κυπριακής ∆ημοκρατίας, κ. Νίκος Αναστασιάδης, ο οποίος θα απευθύνει και χαιρετισμό.

Το πρόγραμμα της τελετής περιλαμβάνει καλωσόρισμα από τον Πρύτανη του ΤΕΠΑΚ, Καθηγητή Παναγιώτη Ζαφείρη και χαιρετισμό από τον Πρόεδρο του Συμβουλίου του ΤΕΠΑΚ, Δρ Χρίστο Χωματά.

Τα δύο έργα θα παρουσιάσει η Αρχιτέκτονας της Υπηρεσίας Διαχείρισης Περιουσίας του ΤΕΠΑΚ κα Έλλη Παπαλουκά.

Κυκλοφόρησε το βιβλίο του Καθηγητή του ΤΕΠΑΚ, Αλέξη Σαβεριάδη, με τίτλο «Τουριστική Διακυβέρνηση: Παγιωμένες αντιλήψεις, προκλήσεις, προοπτικές»

ΤΕΠΑΚ/Final Pitching Event: 9 καινοτόμες ιδέες στο αγροδιατροφικό τομέα παρουσιάζονται στο κοινό

Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας συνεχάρη το ΤΕΠΑΚ για το έργο που επιτελεί