Καταβολή επιδόματος ενοικίου σε δικαιούχους φοιτητές/τριες

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Στο πλαίσιο της απόφασης του Συμβουλίου για παραχώρηση επιδόματος ενοικίου σε φοιτητές που ενοικιάζουν στη Λεμεσό, έχουν συγκεντρώσει τουλάχιστον 12 μόρια και δεν εξασφάλισαν δωμάτιο σε φοιτητική εστία (ακαδημαϊκό έτος 2022-23), η ΥΣΦE ανακοινώνει τα ακόλουθα:

Δικαιούχοι επιδόματος ενοικίου είναι όσα άτομα περιλαμβάνονται στον κατάλογο μοριοδότησης (πατήστε εδώ), νοουμένου ότι:

• Διατηρούν ενεργή φοιτητική ιδιότητα σε προγράμματα πτυχίου στο Πανεπιστήμιο
  • Δεν έχουν λάβει δωμάτιο σε φοιτητική εστία (περιλαμβανομένης της εστίας Απολλώνια)
  • Θα υποβάλουν εμπρόθεσμα τα αναγκαία δικαιολογητικά και συγκεκρμένα:
    • Συμβόλαιο ενοικίασης που να καλύπτει τουλάχιστον 8 μήνες για την περίοδο Ιούλης 2022 μέχρι Ιούνης 2023, και
    • Αποδείξεις πληρωμής ενοικίου για τους μήνες Σεπτέμβρη μέχρι Νοέμβρη 2022.
    • Πιστοποιητικό iban του λογαριασμού που θα γίνει το έμβασμα του επιδόματος

Προσοχή: Όλα τα δικαιολογητικά (συμβόλαιο, αποδείξεις, iban) πρέπει να είναι στο όνομα του/της δικαιούχου φοιτητή/τριας.

Για την ηλεκτρονική υποβολή των δικαιολογητικών πατήστε ΕΔΩ.

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών μέχρι τις 4 Νοεμβρίου 2022

Για πληροφορίες επικοινωνήστε με το Γραφείο Στέγασης, housing@cut.ac.cy, 25 002380