Yπηρεσίες του Κέντρου Φοιτητικής Ανάπτυξης

Φοιτητικά Νέα

Στη πορεία της φοιτητικής σας ζωής θα έχετε πολλές ευκαιρίες για να αναπτυχθείτε προσωπικά και να ενδυναμωθείτε συναισθηματικά. Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου προνόησε για εσάς και δια μέσου του Κέντρου Φοιτητικής Ανάπτυξης, σας παρέχει στήριξη κατά τη διάρκεια της φοιτητικής σας πορείας.

Το Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης έχει ένα τριαδικό ρόλο στη ζωή κάθε φοιτητή και φοιτήτριας:

1. Αξιολογά αιτήματα διευκολύνσεων για δυσκολίες σωματικής ή πνευματικής υγείας.
  2. Παρέχει δωρεάν ψυχοσυναισθηματική στήριξη κατά την νεαρή ενηλικίωση μέσα από ατομικές συνεδρίες συμβουλευτικής.
  3. Δημιουργεί ευκαιρίες για καλλιέργεια δεξιοτήτων ζωής και τρόπους διαχείρισης διάφορων καταστάσεων μέσα από εργαστήρια και εκδηλώσεις.

Παρακολουθείστε το βίντεο που έχει ετοιμάσει το Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης εδώ.

ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΜΑΣ

Κάντε κλικ πιο κάτω και ακολουθήστε το Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης