Ανοικτό μόνο τα απογεύματα το σύστημα για εγγραφές σε μαθήματα

Φοιτητικά Νέα Σπουδές

Λόγω φαινομένων συμφόρησης και συνωστισμού που παρατηρήθηκε έξω από τα κτίρια του Πανεπιστημίου, με αφορμή την παροχή βοήθειας σε φοιτητές για εγγραφή σε μαθήματα, σας ενημερώνουμε ότι:

• Έχουμε κλείσει το σύστημα και δεν επιτρέπει εγγραφές. Το σύστημα θα ανοίγει τις μέρες που έχουν καθοριστεί (Τρίτη μέχρι Πέμπτη), από τις 2μμ μέχρι και τις 8πμ της επομένης.
  • Το πρόγραμμα ενημέρωσης για τους πρωτοετείς δεν επηρεάζεται.
  • Η εγγραφή σε μαθήματα είναι μια απλή διαδικασία. Γίνεται από τον κάθε φοιτητή για τον εαυτό του. Δεν χρειάζονται μεσάζοντες. Δείτε το κατατοπιστικό φιλμάκι https://www.youtube.com/watch?v=j8tnW3UKapM. Για βοήθεια στείλτε μήνυμα στο studies@cut.ac.cy
  • Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα αποτείνεστε στις αρμόδιες υπηρεσίες του Πανεπιστημίου (πατήστε εδώ). Κανένας άλλος δεν μπορεί να σας λύσει το πρόβλημα.

Λυπούμαστε για την αναστάτωση.