Κατανομή αδιάθετων υποτροφιών για μεταπτυχιακές σπουδές με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια

Φοιτητική Ζωή Φοιτητικά Νέα Στήριξη Φοιτητών

Ανακοινώνεται η κατανομή αριθμού αδιάθετων εσωτερικών υποτροφιών για μεταπτυχιακές σπουδές (σπουδές επιπέδου μάστερ και διδακτορικού) με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια.

Στην καθορισμένη προθεσμία (15 Φεβρουαρίου μέχρι  1 Μαρτίου 2019) υποβλήθηκαν 17 αιτήσεις, εκ των οποίων οι 13 αξιολογήθηκαν ως έγκυρες και μοριοδοτήθηκαν.

Με εισήγηση της συγκλητικής Επιτροπής Ευημερίας Φοιτητών και Λειτουργίας Εστιών η Σύγκλητος και το Συμβούλιο αποφάσισαν την παραχώρηση 12 υποτροφιών υπό μορφή κάλυψης 50% των διδάκτρων, στις 12 αιτήσεις που συγκέντρωσαν 18 μόρια και άνω.

Οι υπότροφοι θα ενημερωθούν με προσωπικό ηλεκτρονικό μήνυμα για τα περαιτέρω.

Ο πίνακας πιο κάτω δείχνει την αναλυτική κατάταξη μοριοδότησης: