Προκήρυξη θέσεων για το νέο πρόγραμμα Executive ΜΒΑ (Μάστερ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων)

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου προκηρύσσει περιορισμένο αριθμό θέσεων για το νέο διατμηματικό πρόγραμμα επιπέδου Μάστερ (ΜΒΑ) στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, το οποίο προσφέρεται από τη Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας.

Το Executive ΜΒΑ του ΤΕΠΑΚ είναι ένα υψηλού κύρους αναγνωρισμένο μεταπτυχιακό πρόγραμμα με καταξιωμένους εισηγητές από τον ακαδημαϊκό και επιχειρηματικό χώρο. Προσφέρει το πλεονέκτημα του Ευέλικτου Προγράμματος (Flexible Scheduling) το οποίο δίνει στον σπουδαστή την ευκαιρία να προσαρμόσει το πρόγραμμα μαθημάτων στις δικές του ανάγκες. Συγκεκριμένα, το κάθε μάθημα (συμπεριλαμβανομένης και της εξέτασης) ολοκληρώνεται σε περίοδο 2 εβδομάδων, ενώ οι διαλέξεις πραγματοποιούνται τα απογεύματα και τα σαββατοκύριακα, δίνοντας τη δυνατότητα για αρκετό ελεύθερο χρόνο κατά τη διάρκεια της βδομάδας. Η ελάχιστη διάρκεια ολοκλήρωσης του προγράμματος είναι 15 μήνες.

Το Πρόγραμμα αρχίζει τον Σεπτέμβριο του 2015, ωστόσο, η περίοδος υποβολής αιτήσεων και εγγραφής στο πρόγραμμα είναι ανοικτή καθ' όλη τη διάρκεια του έτους (Rolling Admission). Οι σπουδαστές έχουν την επιλογή παρακολούθησης του προγράμματος στην ελληνική ή στην αγγλική γλώσσα. Τα δίδακτρα ορίζονται στις €10,250 τα οποία καταβάλλονται ανά μάθημα, όταν ο σπουδαστής επιλέξει το επόμενο μάθημα που θα παρακολουθήσει, διευκολύνοντας με αυτό τον τρόπο την αποπληρωμή.
Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου δύναται να παραχωρήσει εσωτερικές υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές στη βάση κοινωνικό- οικονομικών κριτηρίων, σύμφωνα με το Πλαίσιο Πολιτικής για Παραχώρηση Εσωτερικών Υποτροφιών για Μεταπτυχιακές Σπουδές, το οποίο ισχύει στο Πανεπιστήμιο.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του προγράμματος www.cutmba.com ή να επικοινωνήσετε με τον Ακαδημαϊκό Υπεύθυνο του Προγράμματος, Καθ. Φ. Παναγίδη στο τηλ. 25002489 και στο info@cutmba.com