Υποβολή αποδείξεων για 2η δόση επιδόματος ενοικίου 2023-24

Φοιτητικά Νέα Στέγαση

Για την καταβολή της 2ης δόσης του επιδόματος ενοικίου στους δικαιούχους φοιτητές/τριες, από τις 7 μέχρι και τις 20 Νοεμβρίου 2023 θα πρέπει να υποβληθούν οι αποδείξεις πληρωμής ενοικίου για τους μήνες Οκτώβρη και Νοέμβρη 2023.

Όσα άτομα υπέβαλαν δικαιολογητικά ενοικίασης καθυστερημένα και δεν έχουν ακόμη λάβει την 1η δόση, καλούνται να υποβάλουν τις αποδείξεις των μηνών που δεν έχουν υποβάλει μέχρι τώρα (Οκτώβρη ή/και Νοέμβρη). Η υποβολή γίνεται στον ίδιο σύνδεσμο (πιο κάτω).

Η πληρωμή θα γίνει στα τέλη Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου 2023 και θα καλύπτει τους μήνες Νοέμβρη, Δεκέμβρη και Ιανουάριο (3 μήνες). Για τα άτομα που δεν πήραν την 1η δόση, θα περιλαμβάνει και τους μήνες Σεπτέμβρη και Οκτώβρη.

Οι αποδείξεις πληρωμής πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά, από ΕΔΩ

(ο σύνδεσμος θα ανοίξει στις 7/11/2023).

Υποβολή αποδείξεων για 2η δόση επιδόματος ενοικίου 2023-24

Υποβολή δικαιολογητικών για επίδομα ενοικίου 2023-24 (τελευταίες αιτήσεις)

Μοριοδότηση τελευταίων αιτήσεων για σκοπούς επιδόματος ενοικίου (2023-24)

Οι αποδείξεις πληρωμής πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά, από ΕΔΩ

(ο σύνδεσμος θα ανοίξει στις 7/11/2023).