ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΦΡΟΝΤΙΔΑ

Συμβουλευτική Φοιτητικά Νέα Νέα-Ανακοινώσεις

Το σεμινάριο αυτό αφορά διδακτορικούς φοιτητές και πιο συγκεκριμένα τη διαχείριση των προκλήσεων που απορρέουν από αυτό. Θα συζητηθούν διάφορες παραμέτρους, όπως η δέσμευση στις ακαδημαϊκές υποχρεώσεις, η τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων, η αυτοφροντίδα, τεχνικές διαχείρισης άγχους και ανάκτησης σωματικών και ψυχικών δυνάμεων για συνέχιση των υποχρεώσεων. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα Λάρνακα του κτηρίου Αντρέα Θεμιστοκλέους, στο πλαίσιο της συνεργασία του ΚΦΑ με το Δίκτυο Ενίσχυσης της Μάθησης.

Ομιλητές:
Γεωργία Φράγκου, Κλινική Ψυχολόγος, Λειτουργός ΚΦΑ
Άντρη Ελευθερίου, Σχολική Ψυχολόγος

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΦΡΟΝΤΙΔΑ

Το Κέντρο Φοιτητικής Ανάπτυξης διοργανώνει εκδήλωση με τίτλο 'Αλκοόλ, Νέοι και Διασκέδαση' με εισηγήτρια τη Διευθύντρια του ΚΕΝΘΕΑ, κα. Έλενα Ζαρούνα

Άνδρες και γυναίκες μαζί στην εργασία και την εκπαίδευση. Προωθώντας υγιείς χώρους αλληλεπίδρασης μακριά από φαινόμενα σεξουαλικής παρενόχλησης

Ομιλητές:
Γεωργία Φράγκου, Κλινική Ψυχολόγος, Λειτουργός ΚΦΑ