Υποβολή αιτήσεων για υποτροφίες μεταπτυχιακών σπουδών 2020-21

Στήριξη Φοιτητών Φοιτητική Ζωή Φοιτητικά Νέα

Ανακοινώνεται η υποβολή αιτήσεων για εσωτερικές υποτροφίες μεταπτυχιακών σπουδών στη βάση κοινωνικοοικονομικών κριτηρίων για το ακαδημαϊκό έτος 2020-21.

Αφορά ενεργούς μεταπτυχιακούς φοιτητές που αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο πρώτο ή στο δεύτερο εξάμηνο της φοίτησης τους.

Οι υποτροφίες δίδονται υπό τη μορφή της μερικής ή πλήρους κάλυψης διδάκτρων, στη βάση κανόνων (πατήστε εδώ) και σύμφωνα με την κατάταξη μοριοδότησης (πατήστε εδώ για τους κανόνες μοριοδότησης κοινωνικοοικονομικής κατάστασης).

Σύμφωνα με τους Κανόνες παραχώρησης υποτροφιών, οι αιτήσεις από Κύπριους φοιτητές υποβάλλονται χωριστά από τους μη Κύπριους. Κύπριοι φοιτητές θεωρούνται όσοι έχουν τη μόνιμη οικογενειακή διαμονή τους στην Κύπρο και οι γονείς τους ή/και οι ίδιοι οι φοιτητές διαθέτουν φορολογική ταυτότητα στην Κυπριακή Δημοκρατία και μητρώο στις Κοινωνικές Ασφαλίσεις.

Πατήστε εδώ για συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης.

Οι μη Κύπριοι μεταπτυχιακοί φοιτητές που θα ήθελαν να αιτηθούν υποτροφίας με βάση κοινωνικοοικονομικά κριτήρια, παρακαλούνται όπως επικοινωνήσουν για σχετική καθοδήγηση με το αρμόδιο γραφείο, στο housing@cut.ac.cy  και στο τηλ. 25 002412.

Η προθεσμία για την υποβολή αιτήσεων λήγει την Παρασκευή, 20 Νοεμβρίου 2020 στις 14:00.

Για περισσότερες πληροφορίες ή ερωτήσεις, επικοινωνήστε στα τηλέφωνα 25002380, 25 002710/11.

Μοριοδότηση αιτήσεων για οικονομικά βοηθήματα Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών (2020-21)

Μοριοδότηση αιτήσεων για μεταπτυχιακές υποτροφίες με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια (2020-21)

ΟΠΑΠ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 2020 - FIRST VIRTUAL RACE

Πατήστε εδώ για συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης.