ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

1.    Εγγραφές σε μαθήματα

Οι εγγραφές σε μαθήματα θα γίνονται μέσω της Διαδικτυακής Πύλης (CUT-Portal) από την Τετάρτη, 31 Αυγούστου μέχρι και την Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου 2016.  Τα μαθήματα αρχίζουν τη Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2016, με βάση το ωρολόγιο πρόγραμμα που θα δημοσιευτεί την εβδομάδα ενημέρωσης.

Αν κάποιος φοιτητής έχει εκκρεμότητα με την πληρωμή των €40* το σύστημα δεν επιτρέπει εγγραφή σε μαθήματα. Όσοι νεοεισερχόμενοι φοιτητές ενδεχομένως έχουν αυτή την οικονομική εκκρεμότητα θα πρέπει να τη διευθετήσουν πριν την έναρξη της προθεσμίας εγγραφών. Η πληρωμή πρέπει να γίνει αποκλειστικά και μόνο με πιστωτική κάρτα μέσω JCC από τον σύνδεσμο https://www.jccsmart.com/eBills/Welcome/Index/14245062, καταχωρώντας τα στοιχεία του φοιτητή και επιλέγοντας «Εγγραφή στο Πανεπιστήμιο (registration fee) - 40».

*Με το ποσό εξασφαλίζει για όλα τα χρόνια φοίτησης ασφαλιστική κάλυψη, εγγραφή στη Φοιτητική Ένωση, έκδοση φοιτητικής ταυτότητας, έκδοση επίσημων βεβαιώσεων, αναλυτικών βαθμολογιών και πτυχίου, καθώς και συμμετοχή στα οργανωμένα αθλητικά προγράμματα του Πανεπιστημίου. Η καταβολή αυτού του ποσού είναι υποχρεωτική. Το ποσό αυτό δεν επιστρέφεται σε περίπτωση αποχώρησης από το Πανεπιστήμιο.

2.    Εβδομάδα ενημέρωσης νεοεισερχόμενων προπτυχιακών φοιτητών

Οι νεοεισερχόμενοι προπτυχιακοί φοιτητές καλούνται να παραστούν στις διάφορες συναντήσεις ενημέρωσης, που οργανώνονται με σκοπό την καλύτερη ενημέρωσή τους για θέματα σπουδών και φοίτησης, φοιτητικής ζωής και ευημερίας. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει ειδική ενημέρωση για τη χρήση του CUT-Portal, των ηλεκτρονικών υποδομών (e-University) καθώς και της Βιβλιοθήκης. Η παρουσία όλων των νέων προπτυχιακών φοιτητών είναι υποχρεωτική.

Για ολόκληρη την ανακοίνωση πατήστε εδώ

Για λήψη χάρτη με τα κτίρια του ΤΕΠΑΚ πατήστε εδώ

Recent articles

‘Πράσινο’ φως για έργο μεταξύ ΤΕΠΑΚ, ΙΤΜΟ Aγίας Πετρούπολης και Δήμου Λεμεσού

Τρία Βραβεία στα Environmental Awards και HR Awards 2016 για το Τεχνολογικό
Οι διακρίσεις συνεχίζονται

Τρία Βραβεία στα Environmental Awards και HR Awards 2016 για το Τεχνολογικό
Οι διακρίσεις συνεχίζονται

We study here. At the Cyprus University of Technology, the University of our heart!

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

1.    Εγγραφές σε μαθήματα