Νέος χώρος στέγασης για το πανεπιστημιακό γυμναστήριο

Αθλητισμός Φοιτητική Ζωή Φοιτητικά Νέα Νέα-Ανακοινώσεις

Το Γραφείο Αθλητισμού ενημερώνει την πανεπιστημιακή κοινότητα ότι το γυμναστήριο του Πανεπιστημίου αλλάζει χώρο στέγασης.

Από αύριο Παρασκευή, 2 Μαρτίου 2018 όλα τα αεροβικά προγράμματα (Les Mills) θα πραγματοποιούνται στον πολυχώρο Κτίσις, που βρίσκεται στο υπόγειο της εστίας Κτίσις στην Πλατεία Ηρώων. Με το ίδιο πρόγραμμα (πατήστε εδώ)

Τα όργανα του γυμναστηρίου, περιλαμβανομένων των διαδρόμων και στατικών ποδηλάτων, θα στεγάζονται στο κτίριο Ζάππειο, στην Πλατεία Ηρώων, που έχει διαμορφωθεί κατάλληλα για την ανάγκη αυτή. Ο χώρος αναμένεται να είναι διαθέσιμος προς χρήση από τη Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2018, από 8πμ μέχρι 21:30μμ.

Για μια μόνο βδομάδα (5-10 Μαρτίου) οι αθλούμενοι στα όργανα θα χρειαστεί να στερηθούν την πρόσβαση ώστε πραγματοποιηθεί η μετακίνηση, η συντήρηση και η τοποθέτηση των οργάνων στο νέο χώρο (Ζάππειο).

Πατήστε εδώ για να δείτε το χάρτη των κτιρίων.