Εξωτερικές μεταγραφές για φοιτητές πτυχίου (& για 2ο πτυχίο)

Νέα-Ανακοινώσεις Σπουδές Φοιτητικά Νέα

Η Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας ανακοινώνει ότι δέχεται αιτήσεις από υποψήφιους που επιθυμούν να μετεγγραφούν στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, για περιορισμένο αριθμό κενών θέσεων σε όλα τα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών που προφέρει.

Η έναρξη φοίτησης αφορά το Φθινοπωρινό Εξάμηνο 2018-2019 (Σεπτέμβριος 2018).

Παράλληλα, γίνονται δεκτές και αιτήσεις από υποψήφιους που έχουν πρώτο πτυχίο και επιθυμούν να αποκτήσουν δεύτερο πτυχίο σε Τμήμα του Πανεπιστημίου, νοουμένου ότι θα παραμείνουν  κενές θέσεις από τη διαδικασία των μεταγραφών.

Πληροφορίες για τη διαδικασία με αναφορά στα κριτήρια επιλογής και στα απαιτούμενα δικαιολογητικά βρίσκονται στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου (πατήστε εδώ)

Υποβολή Αίτησης

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει την Παρασκευή, 30 Μαρτίου 2018.

Οι αιτήσεις μαζί με τα δικαιολογητικά που απαιτούνται υποβάλλονται ηλεκτρονικά, μέσω της Διαδικτυακής Πύλης του Πανεπιστημίου.  Η διαδικασία περιγράφεται αναλυτικά στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου (πατήστε εδώ)

Περισσότερες Πληροφορίες

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αποτείνεστε στο Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, στα τηλέφωνα 25002710 ή 25002711 και στην ιστοσελίδα (εδώ)