Εγκαινιάζεται η Σχολή του ΤΕΠΑΚ στην Πάφο

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) και ο Δήμος Πάφου διοργανώνουν τελετή εγκαινίων του κτηρίου της Σχολής Διοίκησης Τουρισμού, Φιλοξενίας και Επιχειρηματικότητας του ΤΕΠΑΚ στην Πάφο.

Τα εγκαίνια του Κτηρίου, το οποίο παραχωρήθηκε από τον Δήμο Πάφου, θα τελέσει την Τρίτη 31 Οκτωβρίου, στις 6 το βράδυ, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, κ. Νίκος Χριστοδουλίδης.

Το ΄Εργο υλοποιήθηκε στο πλαίσιο του Προγράμματος Πολιτικής Συνοχής "ΘΑλΕΙΑ 2021 - 2027", με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής ΄Ενωσης και του Δήμου Πάφου.

Στο πλαίσιο των εγκαινίων, θα παρουσιαστεί έκθεση φωτογραφίας με τίτλο: “Φωτογραφικά αποτυπώματα - Φωτογραφικές Μνήμες της Ιστορίας του Τουρισμού στην Κύπρο: 1878-1974”.