Ημερίδα: «Αναπροσαρμογή δεξιοτήτων για την Πράσινη Μετάβαση»

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου(ΤΕΠΑΚ), η Κυπριακή Εταιρεία Πιστοποίησης (ΚΕΠ) και το ΚυκλΟΙΚΟδρόμιο διοργανώνουν ημερίδα με τίτλο «Αναπροσαρμογή δεξιοτήτων για την Πράσινη Μετάβαση», η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 23 Οκτωβρίου 2023, η ώρα 9:30 π.μ.,  στο Κέντρο Εκπαίδευσης "Ο ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ" Κ.Ε.Π.Ο. ΛΤΔ.

Η Ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού προγράμματος «BuildSkills Academy» που χρηματοδοτείται από το πρόγραμμα Erasmus+ και της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Επαγγελματικών Δεξιοτήτων.

Η Ημερίδα απευθύνεται κυρίως σε φορείς όπως Δημόσιες Υπηρεσίες  Ιδιωτικές Συμβουλευτικές Εταιρείες, Κέντρα Επαγγελματικής Κατάρτισης, επιμελητήρια και βιομηχανίες και ακαδημαϊκά ιδρύματα αλλά είναι ανοιχτή σε όσους ενδιαφέρονται για την αναπροσαρμογή των δεξιοτήτων τους στο πλαίσιο της πράσινης μετάβασης στον τομέα της κατασκευής.

Οι δηλώσεις συμμετοχής υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέχρι τις 19/10/2023, μέσω του ακόλουθου συνδέσμου: https://forms.gle/qKDcsfkfjnF9oGRi7

Το «BuildSkills Academy» είναι ένα 4ετές πρόγραμμα με στόχο τη δημιουργία μιας Ακαδημίας για παροχή εκπαίδευσης στις μεταβατικές δεξιότητες που χρειάζονται τα άτομα τα οποία απασχολούνται με το “Built environment”.

Η Κοινοπραξία αποτελείται από 17 οργανισμούς από 9 διαφορετικές χώρες της ΕΕ και συντονίζεται από την Cleantech Bulgaria.

Για το πρόγραμμα της ημερίδας πατήστε ΕΔΩ