Υποτροφίες για σπουδές σε Πανεπιστήμια της Γαλλίας

Υποτροφίες για σπουδές σε Πανεπιστήμια της Γαλλίας που προσφέρονται σε Κύπριους πολίτες σε συνεργασία με τον Εθνικό Γαλλικό Οργανισμό Campus France

Ακαδημαϊκό έτος 2023/2024

Το Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας πληροφορεί το ενδιαφερόμενο κοινό ότι το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών Κύπρου δέχεται αιτήσεις από τους/τις ενδιαφερόμενους/ες για τη χορήγηση υποτροφιών για σπουδές προπτυχιακού, μεταπτυχιακού ή διδακτορικού επιπέδου το χειμερινό εξάμηνο του 2023/2024 σε Πανεπιστήμια της Γαλλίας και μόνο.
Η πρόσκληση υποβολής αιτήσεων, με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες και οι αιτήσεις είναι διαθέσιμες στην ιστοσελίδα του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών Κύπρου www.cyscholarships.gov.cy.

Οι αιτήσεις μαζί με όλα τα σχετικά έγγραφα μπορούν να παραδοθούν στα γραφεία του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών Κύπρου ή να αποσταλούν: (α) ηλεκτρονικά στη διεύθυνση info@ikyk.mof.gοv.cy, (β) μέσω ταχυδρομείου ή (γ) μέσω εταιρειών ταχείας μεταφοράς μέχρι και τις 7/7/23, ώρα 15:00.
Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να αποτείνονται στο Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών Κύπρου, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση: info@ikyk.mof.gov.cy ή στο τηλέφωνο 22456433.