Εκδήλωση: Ευκαιρίες Απασχόλησης, Πρακτικής Άσκησης και Εθελοντισμού στα Ηνωμένα Έθνη

Το Περιφερειακό Κέντρο Πληροφόρησης ΟΗΕ (UNRIC) και το Γραφείο Αποφοίτων, της Υπηρεσίας Επικοινωνίας, Προώθησης και Διεθνοποίησης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου(ΤΕΠΑΚ) διοργανώνουν διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα: Ευκαιρίες Απασχόλησης, Πρακτικής Άσκησης και Εθελοντισμού στα Ηνωμένα Έθνη.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 23 Μαΐου 2023 και ώρα 16:00μμ – 17:30 μ.μ. (Microsoft Teams meeting https://bit.ly/3LQ2LSQ ή Meeting ID: 320 913 626 062 Passcode: XYKSnx)

Ομιλητής: Δημήτρης Φατούρος, Υπεύθυνος Επικοινωνίας για Ελλάδα και Κύπρο, Περιφερειακό Κέντρο Πληροφόρησης ΟΗΕ (UNRIC)

Το διαδικτυακό σεμινάριο για τους/ τις απόφοιτους/ ες και για τους/ τις  φοιτητές/ τριες του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου αποσκοπεί στο να τους εξοικειώσει με τις διαδικασίες πρόσληψης, πρακτικής άσκησης και εθελοντισμού στα Ηνωμένα Έθνη. Θα  παρουσιαστούν επίσης οι συνθήκες εργασίας στον Οργανισμό, τα προσόντα που απαιτούνται αλλά και οι ιδιαίτερες προκλήσεις που παρουσιάζει συχνά το επαγγελματικό περιβάλλον στον ΟΗΕ.

Το σεμινάριο θα γίνει στην ελληνική γλώσσα.

Πληροφορίες:

τηλ. 25002412