Ημερίδα Ενημέρωσης για τα προγράμματα σπουδών του ΤΕΠΑΚ

Η Υπηρεσία Επικοινωνίας, Προώθησης και Διεθνοποίησης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) διοργάνωσε Ημερίδα Ενημέρωσης για τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου.

Η ημερίδα περιλάμβανε παρουσιάσεις από τις αρμόδιες Υπηρεσίες και τις Σχολές/Ακαδημαϊκά Τμήματα του Πανεπιστημίου για όλα τα θέματα που αφορούν τη φοίτηση στο ΤΕΠΑΚ, όπως είναι οι απαιτήσεις των προγραμμάτων σπουδών και οι μελλοντικές ευκαιρίες εργοδότησης καθώς επίσης τα θέματα φοιτητικής ευημερίας(στέγαση, υποτροφίες, φοιτητική απασχόληση, φοιτητική ζωή, κινητικότητα, κοινωνική και ψυχολογική στήριξη κ.α).

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, οι συμμετέχοντες/ουσες είχαν τη δυνατότητα να συνομιλήσουν με ακαδημαϊκό/διοικητικό προσωπικό ή και φοιτητές/τριες ώστε να λάβουν απαντήσεις σε όλα τους τα ερωτήματα.

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 7 Μαΐου 2023, από τις 10.30πμ μέχρι τις 2.30μμ,  στο κτήριο του ΤΕΠΑΚ «Τάσσος Παπαδόπουλος».

Η ημερίδα ήταν ανοικτή προς το κοινό.

ΤΕΠΑΚ: Έναρξη του έργου NOVAFOODIES, που χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή

ΤΕΠΑΚ/Ημερίδα Διάχυσης των Τελικών Αποτελεσμάτων του έργου ‘’Gazelle: Organizing acceleration for high-potential innovative SME’s’’

“Ηράκλειτος” – ΤΕΠΑΚ: πιλοτικό σεμινάριο για την προώθηση της πολιτιστικής κληρονομιάς

Η ημερίδα ήταν ανοικτή προς το κοινό.