Έκθεση Σπουδών για τους φοιτητές του ΕUt+ & Party

Φοιτητικά Νέα

Πώς είναι να ζεις και να σπουδάζεις μέσω του ΕUt+; Πώς είναι να ζεις στο  Darmstadt στη Γερμανία και να σπουδάζεις στο Πανεπιστήμιο Εφαρμοσμένων Επιστημών εκεί ή στο Τεχνικό Πανεπιστήμιο της Ρήγας στη Λετονία; Πώς είναι η φοιτητική ζωή και το κόστος ζωής ως φοιτητής/ φοιτήτρια στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο του του Δουβλίνου  στην Ιρλανδία ή στο  Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο της Σόφιας στη Βουλγαρία; Πώς μπορείς να μάθεις για τα προγράμματά σπουδών που σε ενδιαφέρουν του Πολυτεχνικού Πανεπιστημίου της Καρθαγένης  της Ισπανίας ή του Τεχνικού Πανεπιστήμιου του Κλούζ Ναπόκα της Ρουμανίας; Ποιές είναι οι ευκαιρίες πρακτικής άσκησης στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο της Τρουά στη Γαλλία ή στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου; Πώς μπορείς να λάβεις χρηματοδότηση μέσω του προγράμματος Erasmus+; Εκπρόσωποι από τα οκτώ (8) πανεπιστήμια που συμμετέχουν στη συμμαχία EUt+ μαζί με εκπροσώπους της φοιτητικής ένωσης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου θα βρίσκονται στα αντίστοιχα περίπτερα για να απαντήσουν σε όλα τα παραπάνω!

Θα ακολουθήσει πάρτι με dj, καραόκε, φαγητό και ποτό.

Η πιο πάνω εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια του EUt+ Limassol Week.

Περισσότερες πληροφορίες στο email: outgoing@cut.ac.cy

Πότε: Τετάρτη 12 Οκτωβρίου, ώρα 5:00μμ