Αποτελέσματα μελέτης για τη δημόσια και περιβαλλοντική υγεία στην περιοχή του Ενεργειακού Κέντρου Βασιλικού

Ανακοινώθηκαν τα συνοπτικά αποτελέσματα του έργου EXPOSOGAS το οποίο ασχολήθηκε με θέματα δημόσιας και περιβαλλοντικής υγείας αναφορικά με τους υδρογονάνθρακες στην περιοχή της Κύπρου και ειδικότερα στην περιοχή του Ενεργειακού Κέντρου Βασιλικού (ΕΚΒ).

Το έργο συντονίστηκε από το Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία του ΤΕΠΑΚ σε συνεργασία με δύο βασικούς εταίρους: το Ινστιτούτο Ιατρικής της Εργασίας στο Ηνωμένο Βασίλειο και τον Οργανισμό Εφαρμοσμένης Έρευνας στην Ολλανδία.

Πατήστε ΕΔΩ για να διαβάσετε τα αποτελέσματα.