Ενημερωτικό Δελτίο/SAVE: Aνίχνευση της Κακοποίησης Ηλικιωμένων Ατόμων

Νέα-Ανακοινώσεις

Κυκλοφόρησε το Ενημερωτικό Δελτίο του ευρωπαϊκού έργου SAVE (Screening for Abuse Victims among Elderly) για τον Απρίλιο 2022.

Το εν λόγω έργο, στο οποίο συμμετέχει και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ), στοχεύει στη βελτίωση της υιοθέτησης των εργαλείων ανίχνευσης της κακοποίησης των ηλικιωμένων στους χώρους παροχής φροντίδας υγείας και κοινωνικής φροντίδας, παρέχοντας εκπαίδευση και υποστήριξη στους επαγγελματίες για την αποτελεσματική εφαρμογή τους.

Πατήστε ΕΔΩ για να διαβάσετε το Δελτίο.