Στον τελικό του Παγκύπριου Πανεπιστημιακού Πρωταθλήματος Futsal η ομάδα του ΤΕΠΑΚ

Η ομάδα Futsal του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη, 13 Απριλίου, την αντίστοιχη ομάδα του Frederick University, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Παγκύπριου Πανεπιστημιακού Πρωταθλήματος Futsal, το οποίο διεξάγεται υπό την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Πανεπιστημιακού Αθλητισμού (ΚΟΠΑ).

Ο αγώνας, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 20:00 στο στάδιο «Σπύρος Κυπριανού» στη Λεμεσό, θα μεταδίδεται ζωντανά από την Cablenet. Να σημειωθεί ότι είναι η πρώτη φορά που μεταδίδεται ζωντανά ο τελικός αυτού του πρωταθλήματος, κάτι που γίνεται στο πλαίσιο αναβάθμισης του πανεπιστημιακού αθλητισμού.

Η ομάδα του ΤΕΠΑΚ έχει συσταθεί τον περασμένο Ιανουάριο και έχει καταφέρει να πραγματοποιήσει μια εξαιρετική πορεία στο φετινό πρωτάθλημα, γεγονός για το οποίο αξίζουν συγχαρητήρια στους παίχτες και τον προπονητή της ομάδας μας.

Η ομάδα αποτελείται από τους φοιτητές: Γιώργο Ττεραλλή (αρχηγός), Νικόλα Κωνσταντίνου, Ευρυπίδη Σέργη, Ιωάννη Παραδεισιώτη, Δημήτρη Τοκαλή, Ανδρέα Παναγιώτου, Κωνσταντίνο Παντέλα, Βασίλη Ζαχαρία, Χριστόφορο Συμεού, Μάριο Κάντζιο, Μάριο Σάββα, Σάββα Αθανασίου, Παναγιώτη Καρσεράς (τερματοφύλακας) και Κωνσταντίνο Πετρίδης (τερματοφύλακας).

Ο προπονητής της ομάδας είναι ο Λειτουργός του Αθλητικού Τμήματος του ΤΕΠΑΚ Δημήτρης Ελισσαίου και ο εκπρόσωπος Τύπου ο φοιτητής Θεόδωρος Τσιολάκης.

Αθλητικό Τμήμα ΤΕΠΑΚ

Το πρόγραμμα εκμάθησης της ελληνικής γλώσσας για παιδιά από την Ουκρανία θα λειτουργήσει και το Καλοκαίρι

Διοργάνωση Ευρωπαϊκής Συνάντησης με θέμα την ποιότητα ζωής στον καρκίνο με συμμετοχή του ΤΕΠΑΚ

ΤΕΠΑΚ και ΕΥ ΖΗΝ διοργανώνουν τον 4ο εταιρικό φιλανθρωπικό αγώνα σκυταλοδρομίας ΟΠΑΠ RUN4ALL