IENE 10: Ενημερωτικό Δελτίο No. 2 Δεκέμβριος 2021

Το έργο IENE 10 στοχεύει στη δημιουργία ενός Ευρωπαϊκού Διαπολιτισμικού προγράμματος Ρομποτικής Νοσηλευτικής (TRN) με εκπαιδευτικό υλικό για επαγγελματίες υγείας και κοινωνικής φροντίδας καθώς και εκπαιδευτές, όχι μόνο στο πλαίσιο της εταιρικής σχέσης αυτού του έργου αλλά και διεθνώς.

Το πρόγραμμα TRN έχει σχεδιαστεί για την προώθηση της πολιτισμικά επαρκούς και συμπονετικής διαπολιτισμικής φροντίδας με τη χρήση της τεχνητής νοημοσύνης και της κοινωνικής ρομποτικής αρωγής. Το πρόγραμμα TRN φιλοδοξεί να προσαρμοστεί στις σύγχρονες προκλήσεις και να λειτουργήσει ως βοηθητικός παράγοντας στη φροντίδα όσων έχουν ανάγκη.

Το πρόγραμμα TNR στοχεύει επίσης στην αύξηση των γνώσεων μέσα από έναν ολοκληρωμένο χάρτη, σχετικά με τα TRN.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το ενημερωτικό δελτίο.