ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΤΕΛΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ EGPIS2

Νέα-Ανακοινώσεις

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, που συμμετέχει ως εταίρος στο έργο “Ενισχύοντας τη συμμετοχή των κοριτσιών στον Αθλητισμό - Encouraging Girls Participation in Sports” (EGPIS2), ανακοινώνει τη διεξαγωγή ημερίδας διάχυσης (multiplier event) των τελικών αποτελεσμάτων του έργου.

Το έργο EGPIS2, στοχεύει στην ενίσχυση της συμμετοχής των κοριτσιών στον αθλητισμό και απευθύνεται σε όλες τις ενδιαφερόμενες ομάδες (κορίτσια, γονείς, προπονητές, γυμναστές, φορείς χάραξης πολιτικής). To έργο χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Erasmus+) και υλοποιείται ταυτόχρονα σε εννέα χώρες (Ιταλία, Κύπρο, Τσεχία, Τουρκία, Ηνωμένο Βασίλειο, Σουηδία, Βουλγαρία, Λετονία, Πορτογαλία).

Η ημερίδα θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 25/11/2019 από τις 9:00 π.μ.- 13:00 μ.μ. στις εγκαταστάσεις του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου στη Λεμεσό. (κτήριο Τάσος Παπαδόπουλος, αμφιθέατρο 1).

Για δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να καλείτε στο 25002092 (Δευτέρα – Παρασκευή: 9:00 π.μ. - 17:00 μ.μ.)

Περισσότερες πληροφορίες για το έργο θα βρείτε στην ιστοσελίδα www.egpis.eu & https://www.facebook.com/egpisproject/

Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο “Carotenoid research and applications in agro-food and health”

Η Κύπρος στο δρόμο του Διαστήματος, της Δορυφορικής Τηλεπισκόπησης και της Παρατήρησης της Γης μέσω της δημιουργίας του Κέντρου Αριστείας ‘Eratosthenes Centre of Excellence’ και του έργου ‘EXCELSIOR’ στη Λεμεσό

Αποτίμηση Τετραετίας του έργου ORGANIKO LIFE+