Στόχοι και σωστό επαγγελματικό προφίλ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η  εκδήλωση του Τμήματος Διοίκησης Ξενοδοχείων και Τουρισμού  με θέμα: ‘Στόχοι και  σωστό επαγγελματικό προφίλ’ στις 15 Νοεμβρίου και ώρα 18:30 στο Αμφιθέατρο 1 Κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος.

Η εκδήλωση περιλάμβανε δυο ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις  από την Λήδα Σκορδέλη (life coach) και την Σιμόν Ερωτοκρίτου (branding coach) για τους στόχους και την δημιουργία σωστού δημόσιου προφίλ αντίστοιχα. Συγκεκριμένα η κ Σκορδέλη εξήρε το πόσο σημαντικοί είναι οι στόχοι σε όλα τα επίπεδα της ζωής  και εισηγήθηκε πρακτικές επίτευξης τους. Η κ Ερωτοκρίτου αναφέρθηκε στην σημασία του επαγγελματικού προφίλ και εισηγήθηκε τρόπους δημιουργίας του ιδανικού προφίλ που θα προσελκύσει το ενδιαφέρον μελλοντικών εργοδοτών και θα θέσει τα θεμέλια για μια πετυχημένη καριέρα. Στο τέλος ακολούθησαν ερωτήσεις και δεξίωση. Την εκδήλωση παρακολούθησαν φοιτητές, ακαδημαϊκό προσωπικό αλλά και πλήθος κόσμου.

Έκθεση με έργα φοιτητών του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών σε αφιέρωμα στον Αργεντινό συγγραφέα Χόρχε Λουίς Μπόρχες

Διαγωνισμός για την υποβολή προτάσεων – καινοτόμων ιδεών στον τομέα της Αγροδιατροφής

Το ΤΕΠΑΚ νικητής και στα 2 βραβεία του Fair of European Innovators in Cultural Heritage