Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου Στο Μαραθώνιο Λεμεσού 2016

«Τρέχουμε Δυνατά για Καλό Σκοπό»
«Τρέχουμε για τον Παγκύπριο Σύνδεσμο Πολλαπλής Σκλήρυνσης»

Η πανεπιστημιακή κοινότητα του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, φοιτητές, προσωπικό και φίλοι, σε συνεργασία με το Σωματείο Δρομέων ΕΥ ΖΗΝ, συμμετέχει με πολυπληθή ομάδα στον ΟΠΑΠ Μαραθώνιο Λεμεσού ΓΣΟ στις 10 Απριλίου 2016.
Η ομάδα του ΤΠΚ στον εταιρικό δρόμο 5km θα αριθμεί πέραν των 300 ατόμων, ενώ άλλοι 60 και πλέον δρομείς μαζί με το σωματείο ΕΥ ΖΗΝ θα τρέξουν στα 10km, 21km και στο Μαραθώνιο δρόμο.

Κι επειδή αθλητισμός και κοινωνικές ευαισθησίες «αγωνίζονται μαζί», οι δρομείς του ΤΠΚ και του σωματείου ΕΥ ΖΗΝ θα τρέξουν στηρίζοντας τον Παγκύπριο Σύνδεσμο Πολλαπλής Σκλήρυνσης, ο οποίος κάνει το δικό του μαραθώνιο για τα άτομα με πολλαπλή σκλήρυνση και τις οικογένειές τους, εδώ και 30 ολόκληρα χρόνια.

Οι δρομείς που θα λάβουν μέρος θα συμβάλουν στην ενίσχυση του αγώνα ενός συνδέσμου με πολύ σημαντικό έργο. Με μήνυμα "τρέχουμε δυνατά για καλό σκοπό» η ομάδα των δρομέων του ΤΕΠΑΚ ετοιμάζεται να δώσει δυναμικά την παρουσία της.