Αίθουσα Συνεδριάσεων Δημοτικού Μεγάρου Λεμεσού

24 Σεπτεμβρίου 2021       11:00 - 19:00

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου προσκαλεί το ευρύ κοινό στο Καταληκτικό Συνέδριο του ερευνητικού έργου RePAST, το οποίο θα διεξαχθεί στις 24 Σεπτεμβρίου 2021 από τις 11:00 έως τις 19:00.

Μετά από τρία χρόνια, το έργο RePAST - Revisiting the Past, Anticipating the Future, που είχε ως στόχο την ενδυνάμωση της κοινής ευρωπαϊκής ταυτότητας μέσα από την κατανόηση και την υπέρβαση του διχαστικού ιστορικού παρελθόντος, οδεύει προς το τέλος του. Στο πλαίσιο του καταληκτικού συνεδρίου θα παρουσιαστούν τα αποτελέσματα του έργου, ενώ θα περιλαμβάνονται ομιλίες για τους τρόπους με τους οποίους οι συγκρούσεις του παρελθόντος αποτυπώνονται στις κοινωνίες του σήμερα.

Επισυνάπτεται το πλήρες πρόγραμμα του συνεδρίου. Το συνέδριο θα περιλαμβάνει ομιλίες και δραστηριότητες στα αγγλικά και στα ελληνικά. Η συμμετοχή είναι ελεύθερη, αλλά απαιτείται προεγγραφή.

Στην εκδήλωση θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα που έχουν καθοριστεί από το Υπουργείο Υγείας της Κύπρου. Απαραίτητη χρήση μάσκας και τήρηση αποστάσεων (SafePass).

2021-09-24T11:00