Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών

Μέσα στα πλαίσια της γιορτής της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών, που είναι η 26η Σεπτεμβρίου, το Κέντρο Γλωσσών διεξάγει διήμερο εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής στη Βιβλιοθήκη του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου. Εκλεκτή καλεσμένη η κυρία Λιάνα Σακελλίου, Καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Η Έλενα Παπά φιλοξένησε την κ. Σακελλίου στην εκπομπή "Γλωσσικά Ακούσματα", όπου οι ακροατές είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τις υπέροχες απαγγελίες της από αποσπάσματα ποιημάτων γνωστών ποιητών και ποιητριών.

Συνέντευξη Κοσμήτορα Σχολής Επικοινωνίας & Μέσων Ενημέρωσης ΤΕΠΑΚ

"Cut Calls"

Ημερίδα Ενημέρωσης Erasmus± (Συνέντευξη Μαρίνου Παύλου λειτουργού ΟΝΕΚ)