Bloody Movie Night σε συνεργασία με Let's Talk about Period

Φοιτητικά Νέα Συμβουλευτική

Σε συνεργασία με τον οργανισμό Let's Talk about Period θα προβληθεί ταινία ντοκιμαντέρ μικρού μήκους που διερευνά τις προκλήσεις και το στίγμα που αντιμετωπίζουν τα άτομα με έμμηνο ρύση στην κοινωνία. Μέσω της ταινίας θα έχουμε συζητήσεις γύρω από τη διάχυση της υπάρχουσας κουλτούρας και γλώσσας που διαιωνίζει το στίγμα της εμμήνου ρύσεως και τους τρόπους με τους οποίους μπορούμε να συμβάλουμε στην άμβλυνση αυτού του κύκλου.

Μετά την προβολή της ταινίας, θα έχουμε μια ανοιχτή συζήτηση όπου οι παρευρισκόμενοι θα μπορούν να μοιραστούν τις δικές τους εμπειρίες και απόψεις σχετικά με αυτά τα θέματα ️. Αυτή η εκδήλωση είναι ανοιχτή σε όλα τα άτομα (με ή χωρίς έμμηνο ρύση) που θέλουν να βοηθήσουν να σπάσουν το στιγματισμό ❌ γύρω από την έμμηνο ρύση και να υποστηρίξουν την ισότητα της έμμηνου ρύσης στην Κύπρο. Η ταινία θα είναι στα αγγλικά με υπότιτλους και η συζήτηση στα ελληνικά.

Διαδώστε το μήνυμα και ελάτε μαζί μας για μια βραδιά εκπαίδευσης, ευαισθητοποίησης και ενδυνάμωσης.

Μαζί, ας δημιουργήσουμε μια πιο περιεκτική και υποστηρικτική κοινότητα για τα άτομα με έμμηνο ρύση!

Λεπτομέρειες της εκδήλωσης:

Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Κτίριο Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, Αίθουσα Συνεδριάσεων (Ισόγειο)

️ 20.09.2023 (ΤΕΤΑΡΤΗ)

⏰ 5:30 Μ.Μ.

ΥΓ. Δεν χρειάζεται rsvp.

Speed Dating with an Expert

Bloody Movie Night σε συνεργασία με Let's Talk about Period

Δήλωση ενδιαφέροντος παροχής φροντιστηριακής στήριξης επί πληρωμής

Λεπτομέρειες της εκδήλωσης:

Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Κτίριο Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, Αίθουσα Συνεδριάσεων (Ισόγειο)