Ανακοίνωση β' κατανομής θέσεων στο ΑΞΙΚ (2022-23)

Στέγαση Σπουδές Φοιτητικά Νέα

Ανακοινώνεται η κατανομή συνολικά 32 κενών θέσεων στα προγράμματα του Ανώτερου Ξενοδοχειακού Ινστιτούτου, που έχει ενταχθεί στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Αναλυτικά ο αριθμός θέσεων που κατανεμήθηκε:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Αριθμός
Μαγειρικές Τέχνες (Ελληνικά) 18
Culinary Arts (English) 6
Hospitality and Tourism Managment (English) 8

Πατήστε εδώ για να δείτε τα αποτελέσματα (επιτυχόντες/ούσες)

Σε περίπτωση που οποιοσδήποτε/οποιαδήποτε υποψήφιος/α κρίνει ότι έχει γίνει λάθος κατά την αξιολόγηση της αίτησής του/της, μπορεί να υποβάλει εντός 48 ωρών από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, γραπτή και αιτιολογημένη ένσταση, προς τον Προϊστάμενο της ΥΣΦΕ στην ηλεκτρονική διεύθυνση studies@cut.ac.cy

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους/τις υποψήφιους/ες για την προτίμηση προς τα Προγράμματα του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου και συγχαίρουμε όλους/ες όσους/ες εξασφάλισαν θέση.

ΑΠΟΔΟΧΗ ΘΕΣΗΣ / ΕΓΓΡΑΦΗ

Όσοι/όσες εξασφαλίζουν θέση θα πρέπει να την αποδεχθούν ακολουθώντας προσεκτικά τον πιο κάτω σύνδεσμο και στη συνέχεια τις οδηγίες που θα λαμβάνετε στο προσωπικό σας ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

Προσοχή: Αν δεν κάνετε αυτή τη διαδικασία μέχρι τις 24 Αυγούστου 2022, θα θεωρήσουμε ότι δεν ενδιαφέρεστε για τη θέση.

ΣΤΕΓΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΕ ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΕΣΤΙΕΣ

Το ΑΞΙΚ διαθέτει αριθμό δωματίων (δύο ατόμων) σε Φοιτητική Εστία. Τα ενδιαφερόμενα άτομα μπορούν να συμπληρώσουν και να υποβάλουν αίτηση από σήμερα μέχρι και τις 19 Αυγούστου 2022, ώρα 14:00.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να προμηθευτούν τα απαραίτητα έντυπα και παρακαλούνται όπως μελετήσουν το έντυπο κριτήρια επιλογής ενοίκων, να ακολουθήσουν τις οδηγίες συμπλήρωσης και να επισυνάψουν όλα τα απαραίτητα πιστοποιητικά.

Πατήστε εδώ για τα έντυπα.

Οι αιτήσεις πρέπει να αποσταλούν πλήρως συμπληρωμένες με όλα τα απαιτούμενα πιστοποιητικά, εντός της προθεσμίας, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο info@hhic.moec.gov.cy , τηλ. 22404800. Η παραλαβή της αίτησης θα επιβεβαιώνεται με την αποστολή ηλεκτρονικού μηνύματος που θα περιλαμβάνει τον αριθμό αίτησης.

Τα αποτελέσματα θα γνωστοποιηθούν στα τέλη Αυγούστου 2022.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στα τηλέφωνα 22 404800, 22 404815.

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Τη Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου και μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2022 οι νέοι φοιτητές θα πρέπει να συμματάσχουν στο πρόγραμμα εισαγωγής και προσανατολογισμού.

Τα μαθήματα στα προγράμματα σπουδών ξεκινούν στις 3 Οκτωβρίου.

Αναλυτικές πληροφορίες θα σταλούν προσεχώς.

Θέσεις για παρακολούθηση μαθημάτων με περιστασιακή φοίτηση, Εαρινό Εξάμηνο 2022-23

Πρόγραμμα τελικών εξετάσεων Φθινοπωρινού Εξαμήνου 2022-23

Προκήρυξη θέσεων για μεταπτυχιακές σπουδές διδακτορικού επιπέδου - Έναρξη σπουδών Ιανουάριος 2023

Αναλυτικά ο αριθμός θέσεων που κατανεμήθηκε:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Αριθμός
Μαγειρικές Τέχνες (Ελληνικά) 18
Culinary Arts (English) 6
Hospitality and Tourism Managment (English) 8

Πατήστε εδώ για να δείτε τα αποτελέσματα (επιτυχόντες/ούσες)

ΑΠΟΔΟΧΗ ΘΕΣΗΣ / ΕΓΓΡΑΦΗ

ΣΤΕΓΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΕ ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΕΣΤΙΕΣ

Πατήστε εδώ για τα έντυπα.

Τα αποτελέσματα θα γνωστοποιηθούν στα τέλη Αυγούστου 2022.

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Τα μαθήματα στα προγράμματα σπουδών ξεκινούν στις 3 Οκτωβρίου.

Αναλυτικές πληροφορίες θα σταλούν προσεχώς.