Γίνε εθελοντής στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων Στίβου 2021

Αθλητισμός

Αγαπητοί φοιτητές,

Το Αθλητικό Τμήμα του Πανεπιστημίου μας αναζητά Εθελοντές για τη στελέχωση διαφόρων θέσεων/ σημείων για το  Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων Γ΄ κατηγορίας , το οποίο διοργανώνεται από την ΚΟΕΑΣ.

Το Πανεπιστήμιο μας είναι ένας εκ των συνδιοργανoτών του Πρωταθλήματος. Το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί στις 19-20 Ιουνίου 2021 στην Λεμεσό.

Πιο κάτω μπορείτε να βρείτε αυτούσια την ανακοίνωση της Ομοσπονδίας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλώ όπως συμπληρώσουν την σχετική δήλωση συμμετοχής. ( πατήστε εδώ )

Όλοι οι Εθελοντές θα λάβουν επίσημο δίπλωμα από την Ομοσπονδία.

Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε στα τηλέφωνα Συντονιστών  Κωνσταντίνος Τιγγιρίδης   2500 2200  ή στο  Δημήτρης Ελισσαίου  2500 2216   .

Δείτε πιο κάτω αυτούσια την σχετική ανακοίνωση:

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ/Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ΚΟΕΑΣ ανέλαβε να διοργανώσει στις 19-20 Ιουνίου 2021, το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων/Γ΄ Κατηγορία που είναι προγραμματισμένο να γίνει στο Τσίρειο Στάδιο στη Λεμεσό.

Στη διοργάνωση θα συμμετάσχουν 16 χώρες συμπεριλαμβανομένης της Κύπρου, ως ακολούθως:

ΣΕΡΒΙΑ- ΒΟΖΝΙΑ ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ- ΜΟΛΔΑΒΙΑ -ΣΚΟΠΙΑ- ΑΡΜΕΝΙΑ-   ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ -ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ-ΚΟΣΟΒΟ- ΑΛΒΑΝΙΑ- ΑΖΕΡΠΑΪΖΑΝ- ΑΝΔΟΡΑ- ΜΙΚΡΑ ΚΡΑΤΗ- ΜΑΛΤΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ-ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ-ΚΥΠΡΟΣ

Για την Κύπρο έχει μεγάλη σημασία η όλη διοργάνωση να στεφθεί με επιτυχία, γι’ αυτό θα δοθεί ιδιαίτερη σημασία στη στελέχωση των τομέων που την αποτελούν.  ΄Όπως συμβαίνει και σε άλλες μεγάλες διοργανώσεις, ο εθελοντισμός αποτελεί μια εκδήλωση κοινωνικής συμπεριφορά όπου το άτομο/μα, αφιερώνει/νουν από τον ελεύθερο τους χρόνο και με δυναμική ενεργή συμμετοχή στηρίζουν μια διοργάνωση στην επίτευξη του στόχου.

Η ΚΟΕΑΣ απευθύνεται σε όλους όσους και όσες μπορούν και θέλουν να συμμετάσχουν στη διοργάνωση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ομάδων, με στόχο την προβολή της πατρίδας μας, τη στήριξη του έργου που η Ομοσπονδία προσπαθεί να φέρει σε πέρας και κυριότερα τη στήριξη των αθλητών-τριών στίβου στην προσπάθεια τους να πετύχουν τους στόχους τους και να οδηγήσουν τις Εθνικές Ομάδες στην Β΄ Κατηγορία του θεσμού.

Οι κυριότεροι τομείς που μπορεί κάποιος να υποβάλει αίτηση για εθελοντική προσφορά είναι:

1.      Στελέχωση Αγωνοδίκου Επιτροπής/Απαιτείται δίπλωμα κριτή.

2.      Στελέχωση Γραφείου Πληροφοριών στο Στάδιο και παροχή υπηρεσιών.

3.      Στελέχωση Ομάδας ενημέρωσης και διοχέτευσης πληροφοριών στο στάδιο.

4.      Στελέχωση Ιατρικών Υπηρεσιών.

5.      Στελέχωση Ομάδας Φυσιοθεραπευτών

6.      Στελέχωση Ομάδας Φιλοξενίας και συνοδοί αποστολών.

7.      Στελέχωση Ομάδας Διακίνησης (Αφίξεις-Αναχωρήσεις-Διακίνησης-Ξενοδοχείων κ.α.)

8.      Στελέχωση Ομάδων Εργασίας

9.      Βοηθητικό προσωπικό

10.   Στελέχωση Ομάδας μεταφραστών

Εκ μέρους του Αθλητικού Τμήματος.

Νέα Ανακοίνωση για το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

«Τρέχουμε μαζί με την Εθνική μας!»

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2021

Αγαπητοί φοιτητές,

Πιο κάτω μπορείτε να βρείτε αυτούσια την ανακοίνωση της Ομοσπονδίας.

Όλοι οι Εθελοντές θα λάβουν επίσημο δίπλωμα από την Ομοσπονδία.

Δείτε πιο κάτω αυτούσια την σχετική ανακοίνωση:

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ/Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1.      Στελέχωση Αγωνοδίκου Επιτροπής/Απαιτείται δίπλωμα κριτή.

2.      Στελέχωση Γραφείου Πληροφοριών στο Στάδιο και παροχή υπηρεσιών.

3.      Στελέχωση Ομάδας ενημέρωσης και διοχέτευσης πληροφοριών στο στάδιο.

4.      Στελέχωση Ιατρικών Υπηρεσιών.

5.      Στελέχωση Ομάδας Φυσιοθεραπευτών

6.      Στελέχωση Ομάδας Φιλοξενίας και συνοδοί αποστολών.

8.      Στελέχωση Ομάδων Εργασίας

9.      Βοηθητικό προσωπικό

10.   Στελέχωση Ομάδας μεταφραστών

Εκ μέρους του Αθλητικού Τμήματος.