Παράδοση δωματίων στις φοιτητικές εστίες που διαχειρίζεται το Πανεπιστήμιο, 2020-21

Φοιτητικά Νέα Στέγαση

Το Γραφείο Στέγασης ενημερώνει τους δικαιούχους (δείτε συνημμένο αρχείο) στους οποίους έχει παραχωρηθεί διαμέρισμα στα κτίρια των  Φοιτητικών Εστιών (Φ.Ε) του Πανεπιστημίου* για την ακαδημαϊκή χρονιά 2020-21, ότι θα προχωρήσει σε παράδοση δωματίων και υπογραφή συμβολαίων, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Παρασκευή 28/8/2020:

ΑΣΤΗΡ

12:00 πμ

ΑΝΕΛ

Α/ΦΟΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Σάββατο 29/8/2019:

ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11:00 πμ

ΚΤΙΣΙΣ

ΡΟΥΣΣΟΣ

*Για τη νέα φοιτητική εστία Apollonia (ΙΑΚ) θα υπάρξει νέα ανακοίνωση προσεχώς.

Κατά την παραλαβή  των δωματίων θα πρέπει απαραίτητα να είναι παρόντες όλοι οι δικαιούχοι ένοικοι των δωματίων, οι οποίοι θα υπογράψουν και τα συμβόλαια τους. Το παραπάνω πρόγραμμα παράδοσης των δωματίων και υπογραφή των συμβολαίων θα τηρηθεί αυστηρά, ως εκ τούτου όλοι οι ένοικοι θα πρέπει να βρίσκονται στα δωμάτια τα οποία θα παραλάβουν, τις πιο πάνω ώρες.

Όσοι δικαιούχοι για την ακαδημαική χρονιά 2020-21 βρίσκονται ήδη στο διαμέρισμα κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο/ 2020, δε θα χρειαστεί να παραδόσουν το διαμέρισμα τους, θα πρέπει όμως να είναι διαθέσιμοι στο διαμέρισμα τους κατά τις πιο πάνω ώρες και να φέρουν μαζί τους τις σχετικές αποδείξεις ούτως ώστε να προχωρήσουν σε υπογραφή του συμβολαίου τους.

Έναρξη Συμβολαίου

Όλα τα συμβόλαια των διαμερισμάτων, θα υπογραφούν για τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά, με έναρξη το Σεπτέμβριο/ 2020 και λήξη τον Ιούνιο/ 2021 (συμπεριλαμβανομένων).

Καταβολή ποσού ενοικίου και εγγύησης

Κάθε δικαιούχος δωματίου στις ΦΕ θα πρέπει προγενέστερα να έχει καταβάλει το ποσό των 170 ευρώ ως εγγύηση της πιστής τήρησης των όρων που περιέχονται στη Συμφωνία αυτή, καθώς επίσης και το αντίστοιχο ποσό σύμφωνα με τον τύπο δωματίου για τον οποίο έχει κριθεί δικαιούχος (σύμφωνα με πιο κάτω πίνακα) και το οποίο αντιπροσωπεύει την πρώτη δόση ενοικίου δηλ. για τους μήνες Σεπτέμβριο και Οκτώβριο.

Όσοι δικαιούχοι δωματίου στις ΦΕ ήταν και κατά τη περσινή ακαδημαϊκή χρονιά δικαιούχοι, δε θα πρέπει να καταβάλουν το ποσό της εγγύησης (170 ευρώ), θα πρέπει όμως να καταβάλουν κανονικά την πρώτη δόση των ενοικίων τους (πρώτοι δύο μήνες).

Τύπος

Ενοίκιο για τους πρώτους δύο  μήνες (Σεπτέμβρης και Οκτώβρης)

Δωμάτιο (με κοινόχρηστη κουζίνα)

€360

Στούντιο

€400

Ενός υπνοδωματίου (μονάρι)

€440

Δύο υπνοδωματίων (δυάρι)

€600 (€300 ανά άτομο)

Τριών υπνοδωματίων (τριάρι)

€780 (€260 ανά άτομο)

Για αποφυγή οποιασδήποτε ταλαιπωρίας, όλοι οι ένοικοι καλούνται όπως άμεσα τακτοποιήσουν τυχόν οφειλές τους (σε σχέση με τα πιο πάνω και περσινές οφειλές) και κατά την παραλαβή του δωματίου τους φέρουν μαζί τους όλες τις σχετικές τραπεζικές αποδείξεις.

Χωρίς την επίδειξη των απαραίτητων αποδείξεων δεν μπορεί να γίνει η υπογραφή συμβολαίου και παράδοση δωματίου.

Η καταβολή των οφειλών σε σχέση με τη διαμονή στις ΦΕ θα πρέπει να γίνεται στον παρακάτω τραπεζικό λογαριασμό:

Bank:                           Hellenic Bank

Account number:       241-13-869595-02

IBAN:                          CY39 0050 0241 0002 4113 8695 9502

Swift Code:                 HEBACY2N

Για περισσότερες πληροφορίες όπως απευθύνεστε στα τηλέφωνα 25002710-11, 25 002534, 25 002412.

Αιτήσεις για Βοηθούς Διαμονής στις Φοιτητικές Εστίες του Πανεπιστημίου (2020-21)

Παράδοση διαμερισμάτων στο κτίριο ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

Εστία Απολλώνια: υπογραφή συμβολαίων και άλλα θέματα

Παρασκευή 28/8/2020:

ΑΣΤΗΡ

12:00 πμ

ΑΝΕΛ

Α/ΦΟΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Σάββατο 29/8/2019:

ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11:00 πμ

ΚΤΙΣΙΣ

ΡΟΥΣΣΟΣ

*Για τη νέα φοιτητική εστία Apollonia (ΙΑΚ) θα υπάρξει νέα ανακοίνωση προσεχώς.

Έναρξη Συμβολαίου

Καταβολή ποσού ενοικίου και εγγύησης

Τύπος

Ενοίκιο για τους πρώτους δύο  μήνες (Σεπτέμβρης και Οκτώβρης)