Διαχειρίζομαι το άγνωστο (σειρά τηλεδιασκέψεων)

Φοιτητικά Νέα Συμβουλευτική

Αγαπητοί φοιτητές,

Είναι γεγονός πια ότι έχουμε μπει σε μια νέα τάξη πραγμάτων, απαιτητική, δύσκολη, διαφορετική, η οποία δρα σαν ερέθισμα για διάφορα συναισθήματα. Ζητείται από εμάς να διαμορφώσουμε μια νέα ρουτίνα, μακριά από πολλά πράγματα τα οποία μας είναι σημαντικά και δίνουν νόημα στη ζωή μας.

Θέλοντας να υποστηρίξουμε τον καθένα από εσάς, καλώ την έναρξη σειράς τηλεδιασκέψεων από την ερχόμενη Παρασκευή, στις 12:30μμ.

Οι τηλεδιάσκεψεις θα έχουν τρεις διαφορετικούς πυρήνες:

• προσανατολισμός ως προς την αντίληψη για την πανδημία,
  • πώς νιώθω για τα νέα δεδομένα,
  • πώς μπορώ να αναδιαμορφώσω το τρόπο χειρισμού μου για τη νέα κατάσταση

Ο σύνδεσμος θα κοινοποιείται στα email σας μια μέρα πριν την τηλεδιάσκεψη. Οι τηλεδιασκέψεις θα διαρκούν 40 λεπτά κάθε φορά.

Γεωργία Φράγκου

Κένρο Φοιτητικής Ανάπτυξης

Tel: 25002411  email: georgia.frangou@cut.ac.cy

Ready, set, write!