Υποβολή αιτήσεων για μετεγγραφές - Φθινοπωρινό Εξάμηνο 2020-21

Φοιτητικά Νέα Σπουδές

Γίνονται δεκτές αιτήσεις από φοιτητές που επιθυμούν να μετεγγραφούν σε προγράμματα πτυχίου στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου. Η έναρξη φοίτησης αφορά το Φθινοπωρινό Εξάμηνο 2020-21, τα μαθήματα του οποίου αρχίζουν το Σεπτέμβρη του 2020.

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει την Πέμπτη, 30 Απριλίου 2020.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν:

• Εξωτερικές μετεγγραφές: Πρόσωπα που φοιτούν σε ίδρυμα ανώτατης ή ανώτερης εκπαίδευσης που είναι αναγνωρισμένο επίσημα στη χώρα στην οποία λειτουργεί ή/και από κλάδο σπουδών που έχει τύχει αξιολόγησης/πιστοποίησης στη χώρα στην οποία λειτουργεί.
  • Εσωτερικές μετεγγραφές: Φοιτητές του δικού μας Πανεπιστημίου που επιθυμούν να αλλάξουν πρόγραμμα σπουδών.

Αίτηση μπορούν να υποβάλουν και άτομα που έχουν πρώτο πτυχίο αλλά επιθυμούν να κάνουν 2ο πτυχίο σε πρόγραμμα του Πανεπιστημίου (θα δοθούν θέσεις εφόσον μείνουν κενές από τη διαδικασία των μετεγγραφών).

Για αναλυτικές πληροφορίες ως προς τη διαδικασία και τα κριτήρια πατήστε εδώ.

Για απευθείας υποβολή αίτησης πατήστε εδώ.

Λάβετε υπόψη ότι θα χρειαστεί να επισυνάψετε:

• Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας από το Πανεπιστήμιο σας
  • Αναλυτική βαθμολογία Παγκύπριων Εξετάσεων
  • Έκθεση με συνοπτική αναφορά στους λόγους που ζητάτε μεταγραφή
  • Πρόσθετα δικαιολογητικά που ενισχύουν/υποστηρίζουν το αίτημα

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αποτείνεστε στο Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, τηλ. 25002710/11, kep@cut.ac.cy

Εισαγωγή φοιτητών πτυχίου στo Τμήμα Καλών Τεχνών 2020-21, Αιτήσεις από Κύπρο και από Ελλάδα

Webinar: Μετά την καραντίνα, οδηγός προσαρμογής στα νέα δεδομένα

Αποφοιτήσεις ακαδημαϊκού έτους 2019-20

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει την Πέμπτη, 30 Απριλίου 2020.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν:

Για αναλυτικές πληροφορίες ως προς τη διαδικασία και τα κριτήρια πατήστε εδώ.

Για απευθείας υποβολή αίτησης πατήστε εδώ.

Λάβετε υπόψη ότι θα χρειαστεί να επισυνάψετε:

• Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας από το Πανεπιστήμιο σας
  • Αναλυτική βαθμολογία Παγκύπριων Εξετάσεων