Έντυπος & Ηλεκτρονικός Τύπος απο 6.12.2023 μέχρι 13.12.2023

Έντυπα Μέσα

Διαδικτιακός Τύπος

6/12/2023

Κυκλοφόρησε το πρώτο Ενημερωτικό Δελτίο του Compass με συμμετοχή του ΤΕΠΑΚ (limassoltoday)

Βουλή: Ρυθμίζει πρόβλημα με ακαδημαϊκά προσόντα εκπαιδευτικών ιδιωτικών σχολείων (offsite)

3ήμερο Hackathon για νέους στο ΚΕΕΑΕΔ! (offsite)

Επίσκεψη του Βουλευτή Λάρνακας κ. Χρίστου Ορφανίδη στο γραφείο του Δημάρχου Λάρνακας κ. Ανδρέα Βύρα (larnakaonline)

200 πολίτες της Λεμεσού στηρίζουν την υποψηφιότητα του Γιάννη Αρμεύτη (λίστα) (kathimerini)

Σε εκκρεμότητα η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών (stockwatch)

Σε εκκρεμότητα παραμένει η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών στη Λάρνακα (larnakaonline)

Σε εκκρεμότητα η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών στη Λάρνακα (reporter)

«Κόλλησε» η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών στη Λάρνακα (dialogos)

200 Λεμεσιανοί στηρίζουν την υποψηφιότητα Γιάννη Αρμεύτη (aftodioikisi)

Το ΤΕΠΑΚ φιλοξένησε την 35η Γενική Συνέλευση της Συνόδου των Πρυτάνεων (stockwatch)

7/12/2023

Διάκριση για το ΤΕΠΑΚ και την Αν. Καθηγήτρια Ασπασία Παπαδήμα (lemesosblog)

Βούληση για σχολή του ΤΕΠΑΚ υπάρχει, απόφαση υπάρχει; (politis)

Τη σημασία διάσωσης πολιτιστικής κληρονομιάς υπογράμμισε ο Υφυπουργός Έρευνας (cyprustimes)

ΤΕΠΑΚ/ Ηράκλειτος: Συμμετοχή στο ευρωπαϊκό έργο «Dancing Histor(y)ies, Binding Communities and Heritage Through Dance» (stockwatch)

ΤΕΠΑΚ/ Ηράκλειτος: Συμμετοχή στο έργο «Dancing Histor(y)ies, Binding Communities and Heritage Through Dance» (paideianews)

Διεθνές βραβείο για τον σχεδιασμό λογοτύπου, έλαβε η Αν. Καθηγήτρια του ΤΕΠΑΚ Ασπασία Παπαδήμα (paideianews)

Η Κύπρος ψηφιοποιεί κυπριακές αρχαιότητες που βρίσκονται στη Σουηδία (sigmalive)

ΤΕΠΑΚ και Frederick διοργανώνουν το 1ο Συνέδριο Prototype (simerini)

ΤΕΠΑΚ και Frederick διοργανώνουν το 1ο Συνέδριο Prototype (stockwatch)

Σιωπηλή και συνεχής απειλή στα ντουλάπια μας(philenews)

8/12/2023

Διεθνές βραβείο για τον σχεδιασμό λογοτύπου, έλαβε η Αν. Καθηγήτρια του ΤΕΠΑΚ Ασπασία Παπαδήμα (cyprusreporter)

ΤΕΠΑΚ και Frederick Λεμεσού διοργανώνουν το 1ο Συνέδριο Prototype (limassoltoday)

Ενώνουν δυνάμεις ΣΑΛΑ και ΤΕΠΑΚ (aftodioikisi)

Η Κύπρος ψηφιοποιεί κυπριακές αρχαιότητες που βρίσκονται στη Σουηδία (parathyro)

Cyprus University of Technology to Digitize Over 20,000 Artifacts (ffwd)

«Χαλίτζι Τυλληρίας»: Το λευκό τυρί με την πανευρωπαϊκή ταυτότητα (ΒΙΝΤΕΟ) (alphanews)

International experts on Cultural Heritage visit Limassol (limassoltoday)

Μέτρα ευαισθητοποίησης για θέματα υγείας ηλικιωμένων συζήτησαν πολιτεία-φορείς (sigmalive)

9/12/2023

Μέτρα ευαισθητοποίησης για θέματα υγείας ηλικιωμένων συζήτησαν πολιτεία-φορείς (kathimerini)

Διεθνές βραβείο για τον σχεδιασμό λογοτύπου, έλαβε η Αν. Καθηγήτρια του ΤΕΠΑΚ Ασπασία Παπαδήμα (limassoltoday)

10/12/2023

Στέγαση σε ένα κράτος χωρίς μέτρο (philenews)

11/12/2023

Η κατάσταση της διαχείρισης αποβλήτων στην Κύπρο (pafoslive)

Ματσάρα και η… μπίλια στο Τεπάκ (sportimes)

12/12/2023

To ΤΕΠΑΚ συνέβαλε στη δημιουργία του πρώτου Προγράμματος σπουδών κατά του SLAPP για Νομικούς (paideinaews)

Διάλεξη ΤΕΠΑΚ για διαχείριση αποβλήτων στην Κύπρο (can.org.cy)

ΤΕΠΑΚ: «Η βιοτεχνολογία στην υπηρεσία της παραγωγής τροφίμων στην Κύπρο» (ygeiawatch)

Η 3η διάλεξη του ΤΕΠΑΚ στην ελεύθερη επαρχία Αμμοχώστου: «Η βιοτεχνολογία στην υπηρεσία της παραγωγής τροφίμων στην Κύπρο» (24hours)

Η 3η διάλεξη ΤΕΠΑΚ -ΕΒΕΑ: Η βιοτεχνολογία στην υπηρεσία της παραγωγής τροφίμων στην Κύπρο (paideianews)

Κασσιανίδου: «Η μαιευτική υπερβαίνει τα εθνικά σύνορα και αγγίζει πανανθρώπινες ανάγκες και αξίες» (parathyropolitis)

Η Μαιευτική στον Κατάλογο Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς, με συνδρομή της Κύπρου (nomisma)

(cyprusnews)

13/12/2023

Πρόγραμμα εκπαίδευσης στη Διαλογή ασθενών στο ΤΑΕΠ, του Τμήματος Νοσηλευτικής ΤΕΠΑΚ με ΠΑΣΥΝΜ(limassoltoday)

Έντυπος & Ηλεκτρονικός Τύπος απο 6.12.2023 μέχρι 13.12.2023

Έντυπα Μέσα

Διαδικτιακός Τύπος

6/12/2023

3ήμερο Hackathon για νέους στο ΚΕΕΑΕΔ! (offsite)

Σε εκκρεμότητα η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών (stockwatch)

Σε εκκρεμότητα η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών στη Λάρνακα (reporter)

«Κόλλησε» η ίδρυση Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών στη Λάρνακα (dialogos)

200 Λεμεσιανοί στηρίζουν την υποψηφιότητα Γιάννη Αρμεύτη (aftodioikisi)

7/12/2023

Διάκριση για το ΤΕΠΑΚ και την Αν. Καθηγήτρια Ασπασία Παπαδήμα (lemesosblog)

Βούληση για σχολή του ΤΕΠΑΚ υπάρχει, απόφαση υπάρχει; (politis)

ΤΕΠΑΚ και Frederick διοργανώνουν το 1ο Συνέδριο Prototype (simerini)

ΤΕΠΑΚ και Frederick διοργανώνουν το 1ο Συνέδριο Prototype (stockwatch)

Σιωπηλή και συνεχής απειλή στα ντουλάπια μας(philenews)

8/12/2023

Ενώνουν δυνάμεις ΣΑΛΑ και ΤΕΠΑΚ (aftodioikisi)

Cyprus University of Technology to Digitize Over 20,000 Artifacts (ffwd)

International experts on Cultural Heritage visit Limassol (limassoltoday)

9/12/2023

10/12/2023

Στέγαση σε ένα κράτος χωρίς μέτρο (philenews)

11/12/2023

Η κατάσταση της διαχείρισης αποβλήτων στην Κύπρο (pafoslive)

Ματσάρα και η… μπίλια στο Τεπάκ (sportimes)

12/12/2023

Διάλεξη ΤΕΠΑΚ για διαχείριση αποβλήτων στην Κύπρο (can.org.cy)

(cyprusnews)

13/12/2023