Αμφιθέατρο Πεύκιος Γεωργιάδης, Κτήριο Ανδρέας Θεμιστοκλέους

22 Μαρτίου 2018       13:00 - 14:00

To Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία του Τεχνολογικού Πανεπιστήμιου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) θα πραγματοποιήσει εκδήλωση ενημέρωσης για το νέο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στη Δημόσια Υγεία (Μaster in Public Health, MPH) την Πέμπτη 22 Μαρτίου και ώρα 13:00 στο αμφιθέατρο Πεύκιος Γεωργιάδης του κτιρίου Ανδρέας Θεμιστοκλέους, Οδός Αθηνών στη Λεμεσό.

To νέο αγγλόφωνο μεταπτυχιακό πρόγραμμα στη δημόσια υγεία, το οποίο έχει βασισθεί στην εμπειρία >10 χρόνων σύνδεσης του Διεθνούς Ινστιτούτου Κύπρου με τη Σχολή Δημόσιας Υγείας του Χάρβαρντ (ΗΠΑ) πάνω σε θέματα εκπαίδευσης και έρευνας, θα προσφέρει τη δυνατότητα εξειδίκευσης σε θέματα δημόσιας υγείας και την απόκτηση εξειδικευμένων δεξιοτήτων για την αντιμετώπιση των προκλήσεων και αναγκών του νέου Γενικού Συστήματος Υγείας.

Το εν λόγω πρόγραμμα σπουδών είναι διάρκειας δεκατεσσάρων (14) μηνών, με έναρξη τον Σεπτέμβριο ενώ υπάρχει η δυνατότητα προσφοράς του με μερική φοίτηση (part-time). Τα μαθήματα θα είναι απογευματινά (από τις 3:30 μ.μ. και μετά) και η μεταπτυχιακή διατριβή μπορεί να πραγματοποιηθεί σε οποιοδήποτε σχετικό οργανισμό.

2018-03-22T13:00