CUTING EDGE VENUE

17 Νοεμβρίου 2023       09:00 - 18:00

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Τμήμα Καλών Τεχνών ανακοινώνουν τη διεξαγωγή του τριήμερου σεμιναρίου « Arts, CSR and Entrepreneurship: Focus on Clay & Pottery», που πραγματοποιείται στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος "EMPACT – Empathy and Sustainability: The Art of Thinking like a Mountain".

Το σεμινάριο Arts, CSR and Entrepreneurship: Focus on Clay & Pottery περιλαμβάνει online διαλέξεις (17/11), μια αστική δράση (CUTing Edge, 17/11) και μια ορεινή δράση (Βουνί, 1&2/12), καθώς και καλλιτεχνικά εργαστήρια και επισκέψεις σε καλλιτεχνικά εργαστήρια της Λεμεσού. Σε συνεργασία με το project REVITA, θα πραγματοποιηθεί το συμβιωτικό εργαστήρι κεραμικής, στα πλαίσια του οποίου οι συμμετέχοντες θα εντρυφήσουν σε διαφορετικές τεχνικές με τις οποίες μπορούν να μεταμορφώσουν τον πηλό σε χρηστικά ή διακοσμητικά αντικείμενα. Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα του σεμιναρίου / συμβιωτικού εργαστηρίου εδώ.

2023-11-17T09:00