REVITA: Εικαστική Ορεινή Λεμεσός - Ολοήμερα Εργαστήρια Χειροτεχνίας στην Απαισιά

Χώρος του Παλιού Δημοτικού Σχολείου Απαισιάς

19 Οκτωβρίου 2023       10:00 - 18:00

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Πρόγραμμα REVITA, σας προσκαλεί στο πρώτο πολύωρο, εντατικό εργαστήρι- masterclass με την καταξιωμένη σχεδιάστρια και κατασκευάστρια κοσμημάτων Ζωή Φραντζέσκου, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο χωριό Απαισιά, την Πέμπτη 19, την Παρασκευή 20 και το Σάββατο 21 Οκτωβρίου μεταξύ των ωρών 10π.μ.- 1μ.μ. & 3-6μ.μ. στον χώρο του Παλιού Δημοτικού Σχολείου Απαισιάς.

Το επιχειρηματικό σχέδιο REVITA χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Γεωργικό Ταμείο Αγροτικής Ανάπτυξης (ΕΓΤΑΑ) κι επιδιώκει να συμβάλει στη μετατροπή της ορεινής Λεμεσού σε τόπο έκφρασης και έμπνευσης.  Επικεφαλής εταίρος είναι το ΤΕΠΑΚ. Οι υπόλοιποι εταίροι είναι οι κοινότητες Άγιος Θεόδωρος, Απαισιά, Βουνί και Λόφου.

Η είσοδος είναι δωρεάν για όλους, σε όλες τις ώρες των εργαστηρίων και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στη σχετική διαδικτυακή φόρμα εγγραφής.

Για δηλώσεις συμμετοχών: https://forms.gle/wRNs2xSyDNeA237E9

Για δηλώσεις συμμετοχών: https://forms.gle/wRNs2xSyDNeA237E9