Τυπο/γραφικές μέρες7 2022 - Τυπογραφικό εργαστήρι Κυριακής

Εργαστήριο Τέχνης και Σχεδιασμού (ΕΤΣ)

27 Νοεμβρίου 2022       10:00 - 15:00

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας,

Οι "Τυπο/γραφικές μέρες7 2022" πλησιάζουν και όπως κάθε χρόνο φέρνουν μαζί τους ενδιαφέρουσες διαλέξεις και δημοφιλή τυπογραφικά εργαστήρια από εμπειρογνώμονες του σχεδιασμού και της τυπογραφίας.

Την Κυριακή 27 Νοεμβρίου στις 10.00 π.μ.–3.00 μ.μ. η Rikke Hansen θα διεξαγάγει διήμερο τυπογραφικό εργαστήρι με τίτλο “Making is Thinking, Idea generation – Thinking with your hands”, στο Εργαστήριο Τέχνης και Σχεδιασμού (ΕΤΣ), στην Πλατεία Ηρώων, στη Λεμεσό.

Οι θέσεις είναι, όπως πάντα, περιορισμένες και περιζήτητες γι’ αυτό απαιτείται εξασφάλιση ελεύθερης συμμετοχής στον σύνδεσμο https://www.eventbrite.co.uk/e/experimental-typography-with-rikke-hansen-tickets-456918103347

Η διημερίδα διοργανώνεται από τα Ερευνητικά εργαστήρια ΕΕΓΓΕ (Ερευνητικό Εργαστήριο για τη Γλώσσα και τη Γραφιστική Επικοινωνία) και ΕΕΣΟΕ (Ερευνητικό Εργαστήριο Σημειωτικής και Οπτικής Επικοινωνίας) του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου και υποστηρίζεται από την Ένωση Γραφιστών και Εικονογράφων Κύπρου (ΕΓΕΚ).

Πληροφορίες για τη διημερίδα "Τυπο/γραφικές μέρες7 2022" στα κοινωνικά δίκτυα (Department of Multimedia & Graphic Arts – CUT, cut.mga, typo/graphic days7, CUT_Events @ ΤΕΠΑΚ) καθώς και στην ιστοσελίδα του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (www.cut.ac.cy).

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας,

2022-11-27T10:00