Κτήριο Πρυτανείας, ΤΕΠΑΚ

16 Νοεμβρίου 2022       10:30 - 16:30

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών, το Κέντρο Αριστείας ΕΡΑΤΟΣΘΕΝΗΣ και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου διοργανώνουν ημερίδα αφιερωμένη στα Συστήματα Γεωγραφικών Πληροφοριών με τίτλο “GIS Day 2022: Υπηρεσίες και Εφαρμογές Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών στον Δημόσιο και Ιδιωτικό Τομέα της Κύπρου” με απώτερο σκοπό τη προβολή των Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφοριών και τις χρήσεις τους. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 16/11/2022 από τις 10:30 μέχρι τις 16:30, στην αίθουσα Πρυτανείας στις εγκαταστάσεις του ΤΕΠΑΚ και διαδικτυακά μέσω ZOOM.

Στην ημερίδα θα φιλοξενηθούν ομιλητές από Δημόσιου φορείς καθώς και από τον ιδιωτικό τομέα.

Για εγγραφές: shorturl.at/xAQYZ

Δείτε την πρόσκληση εδώ.